PARTNER PORTALU

Mieszkalnictwo jednym z priorytetów Katowic

Do września 2018 r. w Katowicach, w ramach spółki miejskiej TBS, powstanie łącznie 256 mieszkań na wynajem - zapowiedział prezydent miasta Marcin Krupa.

Autor: PAP 09 grudnia 2015 18:54

Marcin Krupa przedstawił podsumowanie minionego roku pracy na stanowisku prezydenta miasta, odnosząc się m.in. do postulatów i obietnic prezentowanych w ramach ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Postulaty były prezentowane wówczas jako tzw. "Umowa z mieszkańcami".

Jedną z obietnic wyborczych była również budowa co najmniej 100 mieszkań na wynajem (rocznie) dla młodych rodzin oraz remonty kapitalne komunalnych budynków.

Krupa podał, że w ramach spółki miejskiej TBS do września 2018 r. powstanie łącznie 256 mieszkań na wynajem (w sierpniu oddano ich 55). Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z prywatnym deweloperem i przy zaangażowaniu miasta prowadzi prace wykończeniowe w 150 mieszkaniach na wynajem a z zasobów komunalnych rozdysponowano 42 mieszkania - w formule mieszkanie za remont (kolejne propozycje w przygotowaniu).

Miasto, jak poinformowano, prowadzi ponadto działania na rzecz zagospodarowania pustostanów (400 mieszkań rocznie ma być remontowanych i najmowanych, jako mieszkania komunalne a 50 sprzedawanych). Pierwsze mieszkania z tego programu będą dostępne w połowie 2016 r.

Kolejną z obietnic było m.in. "miejsce w żłobku i przedszkolu dla każdego dziecka". Krupa poinformował, że łącznie od listopada 2015 do kwietnia 2016 roku liczba miejsc w żłobkach zwiększy się o 170. Podjęto też decyzje o rozbudowie dwóch przedszkoli.

Zgodnie z zapowiedziami utworzony został wydział obsługi inwestorów wraz z referatem MŚP, którego głównym celem jest m.in. tworzenie "przyjaznego klimatu przedsiębiorczości".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych