PARTNER PORTALU

Mieszkańcy dwóch gdańskich dzielnic marzną w mieszkaniach

Mieszkańcy dwóch gdańskich dzielnic borykają się z chłodem w mieszkaniach z powodu przerw w dostawach ciepła - czeka ich to jeszcze w listopadzie i grudniu. Wszystko przez prace nad modernizacją systemu ogrzewania.

Autor: HouseMarket.pl 12 listopada 2015 15:20

Grupa GPEC stara się, by uciążliwości na Stogach i Przeróbce były jak najmniejsze. Pierwsze przewierty miały miejsce 19 października tego roku. Pod Motławą poprowadzono aż cztery rury, dzięki którym już niebawem dwie gdańskie dzielnice - Stogi i Przeróbka zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

To pionierskie przedsięwzięcie na skalę europejską, ponieważ do tej pory do podobnych inwestycji używano jednej lub dwóch rur. W rurach popłynie tak zwane ciepło systemowe – to znaczy takie, które wytwarzane jest w elektrowniach o wysokim standardzie i będzie dostarczane przez sieć miejską. Równolegle GPEC likwiduje kotłownię przy ul. Zawiślańskiej, która do niedawna pracowała dla obu dzielnic. Koszt tej inwestycji wyniesie około 30 mln zł.

Dwa razy po 72 godziny

Mieszkańcy Stogów i Przeróbki zanim doczekają tego komfortu, muszą wykazać się cierpliwością i dobrym zdrowiem. Od 4 do 6 listopada zmierzyć się musieli z drugą z trzech, przewidywanych tylko na listopad, przerw w dostawie ciepła. Kolejna planowana jest na 25 listopada i także powinna potrwać 72 godziny. Choć przewierty pod Motławą zaczęły się w październiku, pierwsze odcięcia ciepła miały miejsce już we wrześniu.

Było to spowodowane koniecznością przygotowania infrastruktury do prawidłowego przeprowadzenia inwestycji.

- Planowane prace przyłączenia nowych odcinków ciepłociągów do miejskiej sieci ciepłowniczej odbywają się zgodnie z harmonogramem, który realizujemy bez względu na otaczające warunki pogodowe. Warunki do przeprowadzenia inwestycji są dobre i stale monitorowane – przekonuje Magda Dąbrowska, specjalista ds. PR w Grupie GPEC.

GPEC zadbał o swoich klientów. Po pierwsze udzielił bonifikaty. Zazwyczaj trzeba wypisać pisemne wnioski o przyznanie upustu za doznane niedogodności. Tym razem, takich wniosków nie trzeba wypełniać. Wszyscy odbiorcy ciepła z obszaru objętego przerwani automatycznie zostają objęci bonifikatą.

Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej ma mieć same plusy. Będzie nie tylko bardziej ekologicznie, ale i bezpieczniej. GPEC zapewnia, że ta inwestycja gwarantuje nawet kilkanaście lat bezawaryjnej pracy ciepłociągu.

- Ciepło systemowe jest obecnie najbardziej ekologicznym źródłem ciepła. Jest także jednym z bardziej konkurencyjnych cenowo, a taryfa dla ciepła systemowego jest zatwierdzona przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - wyjaśnia Magdalena Dąbrowska, specjalista ds. PR w Grupie GPEC.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych