PARTNER PORTALU

Mieszkańcy Gdańska zdecydują o rewitalizacji

Analizy, konsultacje, spacery badawcze i warsztaty z gdańszczanami – na to zostanie przeznaczona dotacja unijna, którą otrzymał Gdańsk. Ich efektem będzie koncepcja rewitalizacji zdegradowanych obszarów, której współtwórcami będą mieszkańcy.

Autor: HouseMarket.pl 25 marca 2016 12:08

270 tys. zł to 90 proc. całkowitej wartości projektu. Na przygotowanie zintegrowanego programu rewitalizacji miasta Gdańska, miasto dołoży zaledwie 30 tys. zł. Wniosek został dofinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, których dysponentem jest samorząd województwa pomorskiego.

– Dotacja wspomoże proces budowania gdańskiego programu rewitalizacji w dobrym komunikowaniu całego procesu i zachęceniu do udziału w nim jak największej liczby gdańszczan, ponieważ chcemy ten program budować razem – podkreśla Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej.

Dotacja pokryje wydatki związane z przygotowaniem niezbędnych analiz dotyczących miejskich obszarów zdegradowanych, przeprowadzeniem z mieszkańcami konsultacji, spacerów badawczych i warsztatów. Uczestnicy spacerów określą, jakie potrzeby społeczne realizują w dzielnicy, a jakie poza nią, jak spędzają czas wolny, wskażą słabe i mocne strony rozwoju gospodarczo-ekonomicznego, społeczno-kulturowego i przestrzennego dzielnicy.

Warsztaty będą podsumowaniem spacerów badawczych i umożliwią określenie kierunku, w którym mogą rozwijać się obszary objęte rewitalizacją. W planach jest przeprowadzenie spaceru badawczego i warsztatu w każdym z miejsc przeznaczonych do rewitalizacji. Planuje się również przeprowadzenie konkursu plastycznego i fotograficznego, dzięki któremu mieszkańcy dowiedzą się więcej na temat procesów rewitalizacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych