PARTNER PORTALU

Mieszkańcy Łodzi walczą z apartamentowcami

Na terenach położonych dalej od centrum Łodzi trwa walka mieszkańców z deweloperami, którzy chcą stawiać apartamentowce. Dotyczy to m.in. Złotna i Julianowa.

Autor: dzienniklodzki.pl 21 stycznia 2016 10:17

Radni PiS chcą pomóc mieszkańcom Złotna w rozwiązaniu konfliktu z właścicielem działki, który na dawnym poligonie chce wybudować 56 budynków o wysokości 7-15 m.

W marcu ubiegłego roku radni z komisji planu podjęli decyzję, że dla tego obszaru należy stworzyć plan zagospodarowania przestrzennego i uwzględnić w nim wyłącznie tereny zielone. Jednak radni PiS są przekonani, że szanse na stworzenie tego planu w dosyć krótkim czasie są małe. Dlatego oczekują, że magistrat podejmie z właścicielem działki negocjacje co do wysokości planowanych budynków, bo mieszkańcy Złotna godzą się tylko na zabudowę jednorodzinną.

Jedynie na zabudowę jednorodzinną na swoim osiedlu godzą się również mieszkańcy Julianowa, na którym może wkrótce powstać kilka apartamentowców. Dlatego aż 200 osób podpisało się pod petycją do prezydent Łodzi. Liczą, że nie zgodzi się ona na budowę wielorodzinnych domów na historycznym osiedlu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych