PARTNER PORTALU

Mieszkańcy podwrocławskiego osiedla walczą z deweloperami

Mieszkańcy podwrocławskiego osiedla Piastowski Mędłów mieszkają na placu budowy. Od półtora roku we wrocławskim sądzie leżą pozwy przeciwko deweloperom prowadzącym inwestycję.

Autor: gazeta.pl/HouseMarket.pl 13 lipca 2015 09:32

Pierwszy deweloper, od którego kupowali mieszkania - wrocławska spółka AML - wycofał się z inwestycji i bez ich wiedzy sprzedał ją innemu deweloperowi. Inwestycja nie jest ukończona i odebrana, a zatem nie można również przenieść prawa własności na mieszkańców, który do tej pory mieszkają na placu budowy - podaje Wyborcza. 

Nowy właściciel inwestycji, łódzka spółka RS Development, kilka miesięcy temu obiecywał na spotkaniu z mieszkańcami, że zadba o ich interesy.

W czerwcu 2014 r. deweloper wystąpił również do sądu z wnioskiem o wpis do ksiąg wieczystych. Od tej pory nic się nie dzieje, deweloper przestał odbierać telefony, nie odpowiada na pisma.

Od półtora roku we wrocławskim sądzie leżą pozwy mieszkańców przeciwko obu deweloperom. Mieszkańcy Piastowskiego Mędłowa przygotowują już kolejne, nowe pismo do prokuratury.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych