PARTNER PORTALU

Mieszkańcy spółdzielni głosowali ws. nowych placów zabaw

W tegorocznej akcji „Podwórko Nivea” więzło udział 1117 gmin i spółdzielni mieszkaniowych z całej Polski. O tym, gdzie powstanie 40 nowych placów zabaw zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 05 czerwca 2015 08:07

„Podwórka Nivea” to projekt, w którym do wygrania były wyjątkowe, retro-nowoczesne place zabaw. Powodzenie gmin i spółdzielni mieszkaniowych w konkursie zależało wyłącznie od zaangażowania i mobilizacji mieszkańców. Polacy nagrywali filmy, motywowali się na portalach społecznościowych, a nawet organizowali miejskie marsze na rzecz rodzinnych miejsc zabaw.

To właśnie siła lokalnych społeczności zdecydowała o tym, kto wygra. W głosowaniu oddano ok. 18 mln głosów. - Zasady konkursu były proste – wystarczyła wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu, a ten był naprawdę szczytny – uśmiech naszych dzieci. Wierzyłem, że to się uda i dziś jestem z nas bardzo dumny. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców Sochaczewa przez następne lata, nasi najmłodsi będą mogli cieszyć się wyjątkowym rodzinnym miejscem zabaw - podkreśla Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Projekt „Podwórko Nivea” to również realne wsparcie dla gmin, które zostało docenione przez lokalne samorządy.

- Akcja była dla nas ogromną szansą. Kiedy podejmowaliśmy decyzję o udziale w konkursie postawiliśmy przed sobą dwa cele: zainicjowanie współdziałania mieszkańców i instytucji w całej gminie oraz zdobycie rodzinnego miejsca zabaw. I udało się. Społeczność lokalna Plewisk nie tylko się zintegrowała, ale również zyskała wyjątkowy, retro-nowoczesny plac zabaw. Dzięki tej inicjatywie powstanie miejsce, do którego dzieci będą chciały wracać, i które zostanie w ich pamięci na zawsze - cieszy się Jan Broda, wójt gminy Komorniki.

Po uzupełnieniu dokumentacji projektowej przez gminy i spółdzielnie mieszkaniowe, marka Nivea wybuduje rodzinne miejsca zabaw. Wszystkie retro-nowoczesne place zabaw powstaną jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych