PARTNER PORTALU

Mieszkania będą drożeć. Deweloperzy płacą więcej za grunty

Ceny gruntów utrzymują tendencję rosnącą. Oznacza to, że ceny mieszkań również może pójść w górę. Szacuje się, że podwyżki mogą sięgnąć nawet 10 procent.

Autor: www.portalsamorzadowy.pl 13 września 2017 11:20

Jak podaje portalsamorzadowy.pl nie ulega wątpliwości, że cena z metr kwadratowy mieszkania wzrośnie. Szacuje się, że podwyżki mogą sięgnąć od 5 do 10 procent. Powodem są rosnące ceny gruntów, deweloperzy już teraz bowiem płacą więcej za grunty pod inwestycje. 

- Ceny mieszkań będą rosły i pewnie zaczną rosnąć trochę szybciej dlatego, że dotychczas deweloperzy budowali na gruncie kupionym jakiś czas temu. W tej chwili widać, że cena zwłaszcza atrakcyjnych działek jest znacznie wyższa niż parę lat temu. Mieszkania, które będą na tych droższych działkach budowane będą też nieco droższe. To nie jest efekt, który nastąpi natychmiast, ale on jest już wyraźny i myślę, że w ciągu paru lat na pewno ceny mieszkań będą musiały też rosnąć – cytuje portalsamorzadowy.pl wypowiedz Macieja Drozda, wiceprezesa ds. finansowych Echo Investment.

Strona informuje również, że na rynku można zauważyć także, efekt, który polega na większym zróżnicowaniu klasy lokali. Obok mieszkań tańszych w ofercie pojawia się coraz więcej apartamentów i mieszkań luksusowych. Ta różnorodność może zawyżać wyliczaną średnią cen dla całego rynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych