PARTNER PORTALU

Mieszkania na przedmieściach wychodzą z mody

Wzrost zainteresowania centrum miast zauważają deweloperzy. Liczba apartamentowców ulokowanych na najatrakcyjniejszych śródmiejskich działkach rośnie w modelowy sposób.

Autor: nowemieszkaniedlamlodych.pl 05 maja 2016 13:55

Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław czy Poznań to główny motor napędowy rynku luksusowych mieszkań. Według danych statystycznych na 19 tys. lokali oddanych do użytku pod koniec pierwszej połowy 2015 roku, atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty stanowiły ok. 6,5 proc.

To dużo. Nie inaczej jest w mniejszych ośrodkach miejskich np. Szczecinie. Tamtejsi deweloperzy podając za przykład Nowe Forty czy Osiedle Wiśniowy Sad zacierają ręce, zapewniając, że każda zabudowa w centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Przestrzeń centrum miast zlokalizowana wokół parków, terenów zielonych z łatwym dostępem do ośrodków restauracyjnych i kulturalnych staje się największym obiektem westchnień konsumentów. Czasy zachwytów wsią, a nawet przedmieściami, nieco zbladły – do lokalizacji podchodzimy z mniejszym romantyzmem, za to stawiając na względy praktyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych