PARTNER PORTALU

Mieszkania na sprzedaż w klimatycznych dzielnicach Gdańska

W Gdańsku ciekawą alternatywą dla nowego budownictwa jest miejska oferta nieruchomości komunalnych. Zakup odbywa się w drodze otwartego przetargu, o którym miasto zawiadamia w biuletynie informacji publicznej.

Autor: HouseMarket.pl 09 marca 2016 11:15

– Ciekawą alternatywą dla nowego budownictwa są lokale zlokalizowane w starych klimatycznych dzielnicach miasta. Wymagają one gruntownego remontu. Daje to jednak szerokie pole do wprowadzania własnych, indywidualnych rozwiązań aranżacyjnych – wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Jak informuje gdański magistrat, oferta dotyczy lokali komunalnych do zamiany oraz na sprzedaż. – Często duże mieszkania komunalne zamieszkiwane są przez osoby, które nie są w stanie poradzić sobie z utrzymaniem zbyt dużego dla nich lokum. Możliwość zamiany z osobą znajdującą się w takiej sytuacji jest korzystna dla obu stron – zaznacza Waldemar Rydlewski, zastępca dyrektora ds. gospodarki zasobami Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych Samorządowy Zakład Budżetowy.

Zakup odbywa się w drodze otwartego przetargu, o którym zawiadamia biuletyn informacji publicznej. Oferta dotyczy mieszkań, które nie zostały zagospodarowane poprzez ich wynajem głównie ze względu na dużą powierzchnię, a więc i zbyt wysokie opłaty czynszowe dla osób oczekujących na pomoc mieszkaniową z zasobu gminy.

– Osoby oczekujące na mieszkania komunalne to głównie rodziny o bardzo niskich dochodach. I z tego względu rodziny te nie są zainteresowane najmem lokali o powierzchni ok. 100 mkw. Korzystniejsze zatem jest przeznaczenie dużych lokali do sprzedaży w przetargu. Środki uzyskane ze sprzedaży mieszkań miasto przeznacza na sfinansowanie przedsięwzięć mieszkaniowych, które mają na celu pozyskanie mieszkań pełnostandardowych, których wielkość umożliwia przyszłym najemcom bieżące opłacanie czynszu i uniknięcie zadłużenia – zaznacza Piotr Grzelak.

Mieszkania są przeznaczone do sprzedaży w drodze nieograniczonego przetargu ustnego. - Przed każdym przetargiem zainteresowani mogą obejrzeć wybrane nieruchomości. Terminy takich wizyt są podane do publicznej wiadomości. Aby wziąć udział w przetargu trzeba wcześniej wpłacić zwrotne wadium, w wysokości również podanej w ogłoszeniu publikowanym przez miasto – wyjaśnia Oskar Jastrzębski z wydziału skarbu urzędu miejskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych