PARTNER PORTALU

Mieszkania na trudnym terenie, czyli rewitalizacja po śląsku

Niebanalny klimat czy industrialna forma. W co inwestować, żeby skusić klienta na terenach poprzemysłowych? Zastanawiać się nad tym będą uczestnicy sesji Housemarket Forum Silesia 2016 „Śląsk: Projekt rewitalizacja”.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2016 11:27

Debata odbędzie się 12 lutego o godzinie 11.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zaproszeni goście dyskutować będą między innymi o problemach i kosztach budowania mieszkań na trudnych, naznaczonych szkodami górniczymi terenach. Paneliści omówią wątek dostępności i jakości gruntów mieszkaniowych na Śląsku.

Zaproszeni deweloperzy: Jacek Piwkowski, Wiceprezes Zarządu Millenium Inwestycje Sp. z o.o., Michał Sapota, Prezes Zarządu Murapol SA i Dawid Stolarczyk, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Deweloperstwa Dombud SA podzielą się swoimi doświadczeniami w tworzeniu atrakcyjnej oferty mieszkaniowej na Śląsku.

Czy ważna jest dla nich śląska architektura? Wielu architektów i deweloperów uważa, że współczesna architektura nie powinna odcinać się od tradycji jako skarbnicy dobrych wzorców. W śląskiej tożsamości silnie osadzony jest familok. Tu bezcenne okażą się spostrzeżenia kolejnych gości sesji – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach Agnieszki Kaczmarskiej i Krzysztofa Zalewskiego, założyciela pracowni Zalewski Architecture Group.

W dyskusji nie zabraknie włodarzy śląskich miast: Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. W obu tych śląskich miastach jest wiele znakomitych przykładów architektury postindustrialnej, która tworzy krajobraz Śląska.

Sporo z nich doczekało się udanej rewitalizacji, choć to trudny i kosztowny proces. Głównie dlatego, że tereny i obiekty po przemyśle wydobywczym trudniej zaadaptować na mieszkania niż na przykład te po przemyśle włókienniczym, jak to się dzieje w Łodzi. Jaka zatem przyszłość czeka postindustrialne obiekty na Śląsku? Tego dowiemy się podczas sesji „Śląsk: Projekt rewitalizacja”.

Housemarket Forum Silesia 2016 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i będzie towarzyszyć imprezie 4 Design Days, zaplanowanej w dniach 11-14 lutego 2016 roku.

Więcej na: www.4dd.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych