PARTNER PORTALU

Mieszkania na wynajem - impulsem do rozwoju branży

Mieszkania na wynajem są impulsem do rozwoju branży deweloperskiej. Jednak rynek jest niezwykle wymagający. Do zadań dewelopera należy stałe szukanie nowych rozwiązań - mówi Sławomir Doliński, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki Dolcan.

Autor: HouseMarket.pl 12 czerwca 2015 09:56

- Aby nadążyć za oczekiwaniami klientów wprowadziliśmy nowe format, takie jak mieszkania bezczynszowe, czy miniapartamenty, które z powodzeniem uzupełniają istniejąca tkankę miejską - mówi Sławomir Doliński, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki Dolcan.  

Mieszkania na wynajem są doskonałą alternatywą na lokowanie kapitału, a co za tym impulsem dla rozwoju tej branży, szczególnie teraz, kiedy oprocentowanie lokat jest na bardzo niskim poziomie.

- Inwestycje z mieszkaniami na wynajem sprawdzają się szczególnie dobrze na rynkach z rozwiniętą lub szybko rozwijająca się turystyką i gospodarką. Polska należy do tej grupy, gdzie z roku na rok przybywa inwestorów i  zagranicznych gości. Inwestycje z mieszkaniami na wynajem sprawdzają się również w przypadku klientów biznesowych, często podróżujących - mówi Sławomir Doliński. - Taki produkt jak najbardziej ma w Polsce szanse na sukces według naszych statystyk wśród odwiedzających nasze obiekty 70 proc. to klient biznesowy, 20 proc. to turysta, a 10 proc. inni, w tym wynajmujący długoterminowo. Dowodem na powodzenie projektu jest niemal całkowite wyprzedanie przez Dolcan mieszkań w Systemie Condo. Baza noclegowa w Polsce rozwija się mniej dynamicznie, niż potrzeby rynku, dlatego mieszkania pod wynajem mają duże szanse na sukces.      

Obecnie systemem objęte są  inwestycje Ogrody Ochota oraz Skierniewicka City w Warszawie i inwestycja Arkadia w Szczecinie.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych