PARTNER PORTALU

Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

Zakup mieszkania na wynajem to atrakcyjna opcja na lokatę kapitału. Niskie stopy procentowe i coraz większe zarobki kuszą, by zaciągnąć tani kredyt i zaprosić najemców do jego spłacania. Jakie mieszkania sprzedają się najlepiej i w jakich lokalizacjach warto jest szukać opowiada Monika Śliwa, dyrektor marketing w firmie Victoria Dom.

Autor: housemarket.pl 08 marca 2018 09:14

Posiadając kapitał inwestycyjny warto przeznaczyć go na zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem. Warto porządnie rozejrzeć się za tą idealną, która albo będzie dla nas wymarzonym miejscem zamieszkania albo w perspektywie na przyszłość przyniesie namacalne dochody. Które lokalizacje aktualnie są interesujące i na jakie mieszkania warto zwracać uwagę? 

- Aktualnie dużo osób poszukuje dobrej inwestycji. Taką inwestycją może być zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem, zlokalizowane w dużej aglomeracji. Z naszych obserwacji wynika, że najlepiej sprzedają się mieszkania dwupokojowe, w okolicach do 45 metrów. Kawalerki odchodzą już do lamusa. Ważna jest lokalizacja takiego mieszkania. Okazuje, że to wcale nie musi być centrum miasta. Dlatego, że mieszkania zlokalizowane w centrum dużego miasta takiego jak Warszawa są bardzo drogie. Stosunek wynajmu do ilości pieniędzy, które musimy włożyć w zakup takiego mieszkania nie zawsze jest więc efektywna. Warto szukać mieszkań, których cena za metr nie jest jeszcze zbyt wygórowana, a które są dobrze skomunikowane - mówi Monika Śliwa, dyrektor marketingu w firmie Victoria Dom. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych