PARTNER PORTALU

Mieszkania pod wynajem dają zarobić

Choć nadal najpopularniejszymi metodami odkładania pieniędzy są rachunki oszczędnościowe i lokaty, z roku na rok coraz więcej osób zainteresowanych jest inwestowaniem w nieruchomości. To inwestycja, która zdaniem ekspertów bardzo się opłaca.

Property News

Autor: propertynews.pl 23 października 2017 13:03

W całej Europie widzimy wzrost zainteresowania sektorem wynajmu, szczególnie dla studentów. Tendencja ta utrzyma się i nadal będzie wzrastać. Dobra nieruchomość może przynosić regularne zyski z czynszu, a jednocześnie z biegiem lat jej wartość może wzrosnąć. Inwestycja w mieszkania to - jak twierdzą eksperci - jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych sposobów na lokowanie kapitału również w Polsce. 

- Ludzie szukają różnych możliwości lokowania kapitału związanego z nieruchomościami – biura, centra magazynowe, przemysł, sektor hotelowy, a ostatnio również wynajem, sektor PRS (Private Rented Sector – przyp. red.). Są to różne alternatywy inwestowania kapitału, które ściśle dotyczą nieruchomości. PRS jest bardzo interesujący. To nowy obszar do zbadania dla inwestorów. Szansa wzrostu dla inwestowania w mieszkania przeznaczone na wynajem jest ogromna, wręcz fenomenalna. To jest to, w co ludzie chcą teraz inwestować swoje pieniądze. I może to robić każdy z nas -powiedział Chris Bell, managing director of Europe, Knight Frank.

Czytaj więcej na propertynews.pl. 

Najwięcej chętnych najemców znajdziemy, kupując mieszkanie dogodnie usytuowane – np. w centrum miasta, w popularnej dzielnicy, blisko ośrodka akademickiego czy w miejscu dobrze skomunikowanym na przykład w pobliżu stacji metra. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych