PARTNER PORTALU

Mieszkanie dla młodzieży w Chorzowie

14 podopiecznych chorzowskiego Ośrodka Wsparcia Rodziny zamieszkało „na swoim”. Dzieci i młodzież przeprowadziły się do mieszkania przy ul. Wolności - nowej placówki opiekuńczo - wychowawczej w mieście.

Autor: HouseMarket.pl 16 marca 2016 12:37

Lokal, w którym wychowankowie wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe ma 223 mkw. i składa się z czterech  pokoi, salonu z otwartą kuchnią i jadalnią, garderoby z pracownią plastyczną i dwóch łazienek.

- Dzieci same aranżowały swoje pokoje, wybierały kolory ścian, dbały o każdy detal - mówi dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie, Bożena Cierpioł. Do mieszkania wprowadzili się podopieczni między 13 a 18 rokiem życia.

Jak informuje chorzowski magistrat, to już trzecia tego typu placówka w mieście. Pozostałe lokale znajdują się przy ul. Sobieskiego, Siemianowickiej i przy pl. Piastowskim. Chorzów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których powstały mieszkania dla młodzieży.

Grupę usamodzielnienia otwarto już w 1993 r. w lokalu przy ul. Bożogrobców. Kierowano tam młodzież, która pod okiem wychowawców uczyła się obowiązków domowych, takich jak zakupy, gotowanie czy pranie. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać, dlatego zdecydowano się na otwarcie kolejnych filii, w których wychowankowie przygotowywali się do samodzielności i dorosłego życia.

- Takie samodzielne zamieszkanie jest świetnym sprawdzianem nie tylko zaradności, ale przede wszystkim odpowiedzialności - mówił podczas oficjalnego otwarcia placówki zastępca prezydenta ds. społecznych Wiesław Ciężkowski.

Nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza przy ul. Wolności jest jednostką organizacyjną miasta Chorzów. Jego obsługę zapewnia Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z siedzibą przy ul. Siemianowickiej 58.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych