PARTNER PORTALU

Mieszkanie dla rodziny. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Współczesne rodziny planują dziecko nieco później niż kilkanaście lat temu. Inaczej traktowana jest także zmiana warunków mieszkania związana z pojawieniem się pociechy. Nie zawsze rozglądamy się za znacznie większym metrażem. Na co zwracać uwagę, szukając mieszkania dla rodziny?

Autor: housemarket.pl 21 listopada 2017 12:51

Niewielkie, ale ustawne

Nierzadko pojawienie się nowego członka rodziny staje się momentem, w którym zaczynamy rozważać zmianę mieszkania. Nie zawsze jednak decyzja ta idzie w parze z większym metrażem. Duży odsetek kupowanych mieszkań stanowią te do 50 metrów kwadratowych, lecz o korzystnym rozkładzie pomieszczeń. Ważniejsza staje się umiejętna aranżacja, która zapewni wielofunkcyjność pomieszczenia.

Kilka lat do przodu

Poszukując mieszkania, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o jego lokalizacji. Najlepiej byłoby, gdyby znajdowało się niedaleko przychodni, żłobka i sklepów: słowem, wszystkiego, co może okazać się przydatne w opiece nad maluchem. Patrzmy także nieco w przyszłość. Prawdopodobnie zamieszkamy tu przynajmniej na kilkanaście lat, dlatego upewnijmy się, że będziemy mieć stąd dobry dojazd do pracy, a nasze dziecko – do szkoły. Dobrym patentem jest sprawdzenie różnych tras samochodem czy komunikacją miejską w godzinach szczytu. Będziemy wówczas wiedzieli, ile rzeczywiście zajmie nam powrót do domu.

Zaciszna okolica

Obecnie osiedla deweloperskie powstają najczęściej w pobliżu terenów zielonych, w dobrze skomunikowanej z centrum miasta okolicy. Dla rodzin to wprost idealne rozwiązanie. Zaciszna atmosfera, miejsce do spacerów, joggingu i ścieżki rowerowe stwarzają dobre warunki do spędzania czasu z najbliższymi. Zastanówmy się, gdzie najczęściej będziemy przebywać w weekendy. Czy okolica inwestycji zapewnia nam rozrywkę?

Bezpieczne miejsca do zabawy

Dobrze też, jeśli mieszkanie wyposażone jest w ogródek. To dobre miejsce do zabawy dla pociechy – dziecko będzie bezpieczne, a w dodatku pod czujnym okiem rodzica. Ciekawym rozwiązaniem są również ogrody zimowe. Znajdziemy je na przykład w inwestycji Zielone Śródmieście wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom. Te z kolei dają możliwość spędzania czasu przez cały rok, niezależnie od pogody.

Wygoda użytkowania

Zwracajmy uwagę także na to, czy mieszkanie jest dla nas wygodne. Parter będzie stwarzał najkorzystniejsze warunki: nierzadko posiada ogródek, a w budynkach bez windy znacznie ułatwi poruszanie się z dziecięcym wózkiem. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji postarajmy się zaplanować aranżację, aby być pewnym, że zmieszczą się wszystkie niezbędne meble i elementy wyposażenia

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych