PARTNER PORTALU

Mieszkanie do wynajęcia w zamian za remont

Osiem mieszkań: cztery samodzielne i cztery do podziału wyznaczyły władze Sopotu do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu. Od dziś - 1 marca do końca miesiąca można składać wnioski.

Autor: HouseMarket.pl 01 marca 2016 14:44

Jak informuje sopocki magistrat, osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem, że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.

Aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania i osiągające określony miesięczny dochód.

- Zapraszamy głównie młode rodziny do składania ofert, bo pod ich potrzeby przygotowaliśmy ten program, który jest konsekwencją przyjętej polityki miasta. Chcemy pomóc młodym rodzinom, najlepiej z dziećmi, by ułatwić im start. Te osiem mieszkań to początek. W drugim i trzecim kwartale br. wytypujemy i ogłosimy następne mieszkania. W tym roku również rozpoczynamy budowę kolejnych, nowych mieszkań komunalnych na ulicy Malczewskiego i Świemirowskiej – podkreśla Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych