PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Szacuje się, że obecnie w Polsce brakuje ok. 2-3 mln mieszkań. Nasz kraj zajmuje daleką pozycję za średnią europejską pod względem liczby mkw. przypadających na jednego mieszkańca. W poprawieniu wskaźników mogą pomóc lokale budowane w ramach programu Mieszkanie Plus. O rządowym pomyśle na mieszkania oraz przyszłości rynku mieszkaniowego w Polsce będziemy rozmawiać dziś podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Autor: HouseMarket.pl 27 września 2017 09:00

Według szacunków ekspertów obecnie Polska znajduje się na przedostatnim miejscu w UE pod względem liczby mieszkań przypadających na 1000 obywateli. W Polsce są to 363 mieszkania wobec średniej unijnej na poziomie 435 lokali. Dzięki Mieszkaniu Plus mamy okazję nie tylko poprawić jakość życia, ale i zaspokoić potrzeby tysięcy osób - pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. 

Od ogłoszenia założeń Mieszkania Plus minął nieco ponad rok, a na dzień dzisiejszy listy intencyjne w sprawie uczestnictwa w programie podpisało około 90 miast i gmin, ruszyły też pierwsze realizacje. Budynki z mieszkaniami na wynajem, jak i z opcją dojścia do własności powstają na terenie całego kraju - w tym we wschodnich rejonach Polski, m.in. w województwie lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Do pozyskanych wcześniej gruntów gminnych w Augustowie i Łomży dołączyły kolejne: w Grajewie i Suwałkach.

Chęć współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus zgłosiło również kilkanaście firm deweloperskich, które wyraziły ochotę do podjęcia się zadania postawienia budynków.

Jak przebiega realizacja programu, czy i jaki będzie miał on wpływ na inne sektory rynku - między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć już 27 września, wspólnie z uczestnikami sesji "Mieszkanie Plus" podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Więcej o Wschodnim Kongresie Gospodarczym

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych