PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus: pierwsze 500 mieszkań w Katowicach

Katowice to kolejne miasto, które już zainaugurowało budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Prace przy budowie dostępnych cenowo mieszkań na wynajem ruszyły w grudniu. Łącznie w ramach programu w stolicy Śląska powstanie ponad tysiąc mieszkań.

Autor: housemarket.pl 13 lutego 2018 09:21

Mieszkania w ramach programu powstaną przy ul. Górniczego Dorobku i przy ul. Korczaka. Obie nieruchomości zostały przekazane przez miasto Katowice. Pierwsze budynki powstają przy ulicy Górniczego Dorobku. Znajdzie się w nich ponad 500 mieszkań, o średniej powierzchni około 60 mkw. Będą to lokale atrakcyjne dla obecnych, ale też przyszłych katowiczan, w szczególności dla ludzi młodych i rodzin. 

Generalnym wykonawcą inwestycji przy ul. Górniczego Dorobku jest firma IDS-BUD, wybrana w ramach przetargu. Mieszkania mają być gotowe w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu przekracza 100 mln zł brutto.

- Inwestycję sfinansuje BGK Nieruchomości, a za jej realizację odpowiedzialna będzie spółka celowa, utworzona przez fundusz, którego aktywami zarządza BGKN, oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - czytamy na stronie kzn.gov.pl

Budynki w ramach programu idealnie wpisują się w charakter najbliższej okolicy. Powstanie zabudowa o tradycyjnej formie kwartałowej z obszernymi, obsadzonymi zielenią wewnętrznymi dziedzińcami. Projekt harmonijnie wpisuje się w śląską architekturę, tworząc estetyczne, funkcjonalne i przyjazne dla rodzin miejsce. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych