PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus szansą czy zagrożeniem dla deweloperów?

Chęć udziału w programie Mieszkanie Plus zgłosiło do BGKN już kilkanaście firm deweloperskich. Jedną z nich jest Agrobex, poznański deweloper, który w swoim portfolio ma zarówno tanie mieszkania z sektora ekonomicznego, jak i ekskluzywne. Dla Mieszkania Plus Agrobex buduje w gminie Jarocin.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2017 09:03

O udziale firm deweloperskich w programie Mieszkanie Plus dyskutować będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach na panelu „Mieszkanie Plus”.

- Dołożymy wszelkich starań, żeby okolica Siedlemina zyskała na wartości, a mieszkańcy byli zadowoleni ze swoich nowych mieszkań – powiedział Dariusz Kułek, dyrektor spółki Agrobex, przejmując dwa miesiące temu plac budowy w Siedleminie.

Do tej pory Jarocin poświęcił już trzy działki dla programu Mieszkanie Plus. – Jesteśmy liderami programu i w chwili obecnej na naszym terenie w budowie jest już 258 mieszkań – przyznaje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

W grudniu 2016 r. Jarocin, jako pierwszy w Polsce przekazał plac pod budowę mieszkań na ul. Leszczyce. Potem była to działka na ul. Siedlemińskiej i dwa miesiące temu – grunt przy ul. Głównej w Siedleminie. Dzięki inwestycji liczba mieszkańców Siedlemina wzrośnie o 50 proc., z obecnych 600 do 900, po zrealizowaniu zadania.

Burmistrz Adam Pawlicki podkreśla, że wybór tego miejsca to duża zasługa radnego Andrzeja Skrzypczaka z Siedlemina.

– Pokazał nam, że to jest świetne miejsce i dobrze się wpisuje w racjonalne wydatkowanie i planowanie budownictwa mieszkaniowego – przyznaje Adam Pawlicki. Mieszkania powstaną w pobliżu miejscowej szkoły.

Łącznie w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie w gminie Jarocin 400 mieszkań. Jak informuje urząd miasta Jarocina, układy dwupokojowe i trzypokojowe ulokowane zostaną w szeregowcach. Lokale zostaną wykończone pod klucz, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych