PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus to nowoczesne budownictwo

– W programie Mieszkanie Plus chcemy budować nowoczesne mieszkania. Dzięki efektowi skali oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych, także technologii prefabrykowanych, modułowych, możemy ograniczyć koszt budowy – tłumaczy wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Autor: HouseMarket.pl 28 kwietnia 2017 15:51

Wysoka jakość mieszkań ma być zapewniona przy racjonalnym koszcie budowy.

– Duże zainteresowanie społeczeństwa tym programem, pokładane w nim nadzieje na własne M, jak również deklaracje polskich firm wykonawczych, architektów, inżynierów, świadczą o tym, że polskie budownictwo mieszkaniowe będzie się rozwijać. Warunki rozwoju takiego budownictwa przygotowujemy w ramach poszczególnych działań przewidzianych w Narodowym Programie Mieszkaniowym – zapewnia wiceminister Tomasz Żuchowski.

BGKN ogłosił konkurs na opracowanie projektu domu modelowego dla programu Mieszkanie Plus. Do konkursu zgłosiło się ponad 150 pracowni architektonicznych z całej Polski oraz 46 producentów prefabrykatów. Wyłonione w konkursie prace mają się charakteryzować m.in. niskim kosztem budowy, co pozwoli oferować czynsz dostępny także dla osób słabiej uposażonych.

Poszczególne projekty, oparte o ideę domu modelowego, będą dostosowywane do warunków lokalnych, by zapewnić ich możliwie dużą różnorodność. Według BGKN rozwiązania wyłonione w konkursie powinny przyczynić się do planowego i harmonijnego rozwoju polskich miast.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych