PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej - dla każdego

Mieszkanie Plus to nowy rządowy program skierowany do wszystkich grup wiekowych, ale w szczególności do osób, które mają zbyt niskie dochody, by kupić własne mieszkanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej.

Autor: housemarket.pl 22 września 2017 09:05

Biała Podlaska to jedno z miast, które zdeklarowały udział w programie Mieszkanie Plus. Pod koniec grudnia 2016 roku Jarosław Kaczyński symbolicznie wbił łopatę na znak rozpoczęcia budowy pierwszych bloków. Zaprojektował je wyłoniony w ramach konkursu warszawski architekt Jacek Nawrocki. Projekt o roboczej nazwie „Jana Kazimierza” zakładał budowę czterech nowoczesnych czterokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 13 tys. mkw. 

Bloki będą tworzyły spójny pod względem architektonicznym układ i zostaną wkomponowane w spokojną okolicę. Na terenie osiedla mają powstać także miejsca parkingowe, place zabaw dla dzieci oraz specjalne tereny zielone. Razem ze 186 mieszkaniami powstają równolegle parkingi, place zabaw oraz liczne tereny zielone. 

- Zależało nam na tym, aby nasze bloki powstały w miejscu tętniącym życiem, bogatym w infrastrukturę i z dobrą komunikacją. Tak się stało. Staną się elementem dużego osiedla, które uchodzi za sypialnię Białej Podlaskiej, a jednocześnie zabezpiecza społeczne potrzeby mieszkańców, gdyż w pobliżu znajdują się m.in.: szpital, szkoły, przedszkola, sklepy i markety - mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej. 

Mieszkania wybudowane w ramach inwestycji dostępne będą w metrażu od 40 do 50 mkw.  

- Młodzi ludzie, którzy nie mają własnego domu, na początek szukają lokalu, na który ich stać, a to oznacza niezbyt duży metraż. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom, aby umożliwić im dobry start. Stawiamy na młodych, ponieważ zależy nam bardzo, aby nasze miasto się odmłodziło, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tej grupy, nabór będzie otwarty i dostępny dla każdego na równych zasadach - dodaje Dariusz Stefaniuk. 

Rekrutacja do programu ruszyła w połowie tego roku. Zainteresowanie mieszkaniami jest olbrzymie. Złożono już bowiem ponad 800 wniosków, co oznacza że na jedno mieszkanie przypadają około cztery wnioski.  Zachęcająca jest nie tylko wysokość czynszu, który będzie liczył 10-12 zł za mkw oraz także możliwość wykupu mieszkania na własność. 

Mieszkania w Białej Podlaskiej budują trzy firmy: Ubit Jerzy Łaski, Dombud i Firma Budowlana Stanisław Romaniuk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych