PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus w Gdyni. Ruszyła budowa bloków

Zawisła wiecha nad pierwszą inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus w Gdyni. Docelowo, w mieście ma powstać tysiąc takich mieszkań. Zapowiada się także rozbudowa infrastruktury miejskiej w tej okolicy.

Autor: housemarket.pl 09 lutego 2018 09:44

Na około 1,5-hektarowej działce położonej w Kaczych Bukach powstaje sześć czterokondygnacyjnych budynków i 224 miejsca postojowe. Mieszkania mają średnią powierzchnię 60 m kw. Osiedle jest realizowane w ramach nowej dzielnicy Gdyni, Kaczych Buków. 

Dobra komunikacja zarówno w kierunku Gdańska, jak i Gdyni sprawi, że osoby które tu zamieszkają będą mogły korzystać z oferty całego Trójmiasta i pozyskiwać pracę w całej aglomeracji. Gdańskie Mieszkania Plus są budowane przede wszystkim z myślą o młodych ludziach, którzy marzą o własnym kącie. Przedstawiciele miasta mają nadzieję, że przyczyni się to do zmniejszenia problemu demografii o zachęci młode osoby do pozostania i kontynuowania kariery zawodowej w obszarze Trójmiasta. 

Nie tylko Mieszkanie Plus 

W dzielnicy rosną nie tylko bloki w ramach programu Mieszkanie Plus, a także te, budowane przez prywatnych deweloperów. W dzielnicy docelowo ma mieszkać około 25 tys. mieszkańców. Dla dzielnicy w przygotowaniu jest nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym mają się znaleźć zapisy miastotwórcze, dzięki którym mieszkanie w dzielnicy będzie należało do przyjemnych i prestiżowych.

Ile wynajem?

W Gdyni stawki te mają wynosić 8,44 zł lub 12 zł za m kw. za miesiąc plus opłaty za media. Prawdopodobnie stawki na osiedlu powstającym w Kaczych Bukach będą jednak wyższe, bo mieszkania w Gdyni będą wynajmowane na zasadach komercyjnych - powstają (o czym ministerstwo mówi stosunkowo od niedawna) w ramach tzw. części komercyjnej programu, nazywanej też Mieszkania dla rozwoju. W tym przypadku limity czynszów nie będą regulowane.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych