PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus: w Kępnie oddanie mieszkań zaplanowano na koniec wakacji

Wnioski o przyznanie mieszkań pobrało 100 chętnych - powiedziała PAP specjalista ds. zarządzania nieruchomościami Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kępnie Karolina Solecka. Dodała, że do końca kwietnia złożonych w urzędzie zostało 49 wniosków - na 36 lokali budowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.

Autor: PAP 08 maja 2018 09:52

- Większość podań pochodzi od mieszkańców gminy Kępno - powiedziała Solecka. -Tylko dwie osoby spośród 49, które złożyły wnioski, pochodzą spoza naszej gminy - dodała.
Mieszkania w Kępnie (wielkopolskie) mają zostać oddane do 31 sierpnia br.

Czynsz za mieszkanie wraz z zadatkiem na wykup lokalu mieszkalnego wyniesie 30 zł za mkw.

- Za najmniejsze mieszkanie, 30 metrowe, trzeba będzie zapłacić ok. 900 zł - powiedziała Solecka. Dodała, że większość tej kwoty, czyli 810 zł, przeznaczona zostanie na spłatę mieszkania. - W ramach czynszu najemcy automatycznie wykupują swoje mieszkania - dodała.

Solecka zaznaczyła, że w tej inwestycji "nie ma samej opcji najmu".

- W przypadku tych budynków jest najem z dojściem do własności. Może w przyszłości przy budowie innych budynków będzie możliwość wyboru - mówiła.

Osoby, które zakwalifikują się do zasiedlenia lokali mieszkalnych podpiszą dwie umowy: najmu lokalu mieszkalnego oraz przedwstępną umowę kupna - sprzedaży lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego. Do każdego z lokali przynależeć będzie komórka lokatorska oraz miejsce parkingowe.

W grudniu 2017 roku oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań w Kępnie. W dwóch czteropiętrowych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstanie łącznie 36 wykończonych "pod klucz" mieszkań jedno, dwu oraz trzypokojowych o powierzchni od ok. 30 do 60 mkw.

Na parterze jednego z budynków będzie funkcjonowało przedszkole, które zostanie uruchomione 1 września 2018 roku. W drugim budynku powstaną dwa odrębne lokale użytkowe, do wynajmu dla zainteresowanych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Mieszkania finansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości, w ramach programu Mieszkanie plus. Obecnie spółka ta ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu. Budowy trwają m.in. w Białej Podlaskiej, Katowicach, Wałbrzychu i Gdyni.

W Jarocinie pod koniec kwietnia br. oddano już 96 mieszkań. To są pierwsze lokale wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych