PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus zachwieje rynkiem mieszkaniowym?

Koniec MdM-u i początek programu Mieszkanie Plus nie wpłyną znacząco na deweloperów. Według przedstawicieli branży nowy rządowy program może spowodować chwilowe zachwianie rynku mieszkaniowego, jednak nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian.

Autor: PAP 12 lipca 2016 09:27

Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich nowy rządowy program może wpłynąć na chwilowe zachwianie rynku mieszkaniowego, jednak nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian.

- Co do zasady uważamy, że program Mieszkanie Plus nie wpłynie negatywnie na rynek deweloperski - ocenił związek.

Według PZFD to dobrze, że państwo proponuje alternatywę dla ludzi nieposiadających zdolności kredytowej, tworząc tym samym całkiem nową grupę nabywców. - Polska cierpi na strukturalny deficyt mieszkań i budowa nowych lokali o minimalnym standardzie, niewątpliwie przyniesie wymierne korzyści. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że potrzeby mieszkaniowe Polaków nie mogą być zaspokajane tylko przez jeden segment - podkreślił związek.

Ponadto deweloperzy - zdaniem PZFD - mogą być zainteresowani współpracą z państwem. J.W. Construction zakłada, że jeżeli kwoty wykonawstwa nie będą zaniżone w stosunku do rzeczywistych, mogłaby podjąć się budowy mieszkań w ramach planowanego rządowego programu.

Przedstawiciele J.W. Construction uważają, że ze względu na ograniczenia w realizacji programu Mieszkanie Plus, tj. posiadanie gruntów zlokalizowanych głównie na obrzeżach dużych miast, czy możliwość przekazania mieszkań na własność dopiero po kilkudziesięciu latach, nie będzie on stanowił dla firmy konkurencji. Jego zdaniem inwestorzy wolą zainwestować w nieruchomość o wyższym standardzie, która w chwili nabycia stanie się ich własnością.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych