PARTNER PORTALU

Mieszkanie z tarasem czy z ogródkiem?

Kiedy wybieramy mieszkanie deweloperskie, starannie planujemy jego aranżację. Chcemy jak najefektywniej wygospodarować przestrzeń, dlatego poszukujemy dodatkowych możliwości. Stajemy wówczas przed niemałym dylematem: zdecydować się na taras czy ogródek?

Autor: housemarket.pl 20 października 2017 13:11

Mieszkania z tarasem lub ogródkiem to istne perełki na rynku deweloperskim. Zdarza się, że ich powierzchnia jest niemal równa metrażowi lokum, wówczas rozchodzą się w zaskakującym tempie. To dobra lokata na przyszłość. Jeśli kiedyś zechcemy sprzedać nasze „M”, najprawdopodobniej szybko znajdziemy nabywcę. To także świetna możliwość wykorzystania dodatkowych metrów na aranżację miejsca do wypoczynku czy warzywnika.

Dla zabieganych

Taras najczęściej wykończony jest płytkami, a co za tym idzie – łatwo utrzymać go w czystości. Sama pielęgnacja nie jest szczególnie kosztowna. Nawet jeśli zaaranżuje się na nim warzywnik czy kwietnik w doniczkach, będzie wymagał mniejszych nakładów pracy niż ogród. Ci, którzy zdecydują się na tę opcję, mogą liczyć na piękne widoki i wysokie poczucie bezpieczeństwa dzięki małemu ryzyku włamania.

Dla poszukujących przestrzeni

Takie rozwiązanie wymaga jednak ostrożności – zwłaszcza wówczas, gdy w domu mieszkają dzieci lub zwierzęta. Niektóre z mieszkań, jak chociażby w inwestycji Rybnicka Park, wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom, posiadają nawet po dwa tarasy.

– Jeden z nich ma powierzchnię niemal 130 mkw przy metrażu mieszkania 102 mkw. Dziś popularny jest pogląd, że taras już nie jest jedynie przestrzenią wypoczynkową, lecz kolejnym pomieszczeniem użytkowym – opowiada Tomasz Bednarek, pracownik WPBM Mój Dom. 

Dla miłośników działki

Mieszkania na najniższej kondygnacji są zazwyczaj korzystniejsze cenowo. Przy dobrym rozeznaniu możemy znaleźć nawet takie, które dysponują dwoma ogródkami. Rozwiązanie to stwarza możliwość wygospodarowania naprawdę sporego miejsca do uprawy warzyw, ziół czy kwiatów. Co więcej, bezpośrednio w gruncie możemy posadzić niewielkie drzewa owocowe.

Dla rodzin

Ogródek to świetna opcja dla tych, którzy mają dzieci. Tworzy bezpieczne miejsce do zabawy i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W porównaniu z tarasem, wymaga większego zaangażowania. Nawet wówczas, gdy rośnie w nim sama trawa, potrzebuje pielęgnowania, nawożenia i regularnego koszenia. Musimy zatem liczyć się z dodatkowym obowiązkiem albo kosztami pracy ogrodnika. Wiele zależy jednak od samego podejścia – praca na świeżym powietrzu daje nie tylko okazję do ruchu, lecz także do alternatywnego sposobu spędzania czasu z rodziną.

Zarówno ogródek, jak i taras podnoszą wartość mieszkania. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jego metraż i kształt. Wygodniejszy będzie niewielki, lecz ustawny, niż taki, na którego aranżację nie mamy pomysłu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych