PARTNER PORTALU

Mieszkaniówka kusi inwestorów, ale brakuje nam skali

Mieszkaniówka w coraz większym stopniu kusi inwestorów – uważa Michał Sapota, członek rady nadzorczej Murapolu. - Jednak większość transakcji realizują inwestorzy indywidualni. Dla dużych graczy instytucjonalnych nie ma jeszcze wystarczająco dużej oferty.

Autor: PropertyNews.pl 28 lutego 2018 11:35

- Obserwujemy dynamiczny wzrost grupy osób zainteresowanych zakupami mieszkań w celach inwestycyjnych. W dzisiejszym otoczeniu gospodarczym zapał inwestycyjny utrzyma się dłużej – mówi Michał Sapota.

Obecnie Murapol realizuje inwestycje lub posiada bank ziemi w 15 miastach Polski. - Na każdym z tych rynków nie brakuje chętnych do inwestowania w mieszkania – mówi Michał Sapota.

Zdaniem dewelopera boom na inwestycje w mieszkania to biznes, który dopiero się rozwija. - Większość transakcji realizują inwestorzy indywidualni – prywatne osoby, dysponujące wolnymi środkami lub kapitałem pochodzącym z różnych źródeł. Wciąż brakuje jednak inwestorów instytucjonalnych. Towarzystwa funduszy inwestycyjnych czy otwarte fundusze emerytalne nie mają możliwości inwestowania bezpośrednio w nieruchomości. Z kolei duże fundusze zagraniczne dopiero zaczynają interesować się naszym rynkiem, nie są jednak zainteresowane kupowaniem np. 100 mieszkań, ale transakcjami na dużo większą skalę. Tymczasem w Polsce nie ma jednak jeszcze oferty dla tak dużych graczy – uważa Michał Sapota. - Nie ma też kapitału, który byłby w stanie zgromadzić kilka tysięcy mieszkań w jednym portfelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych