PARTNER PORTALU

Miliony za mieszkanie przy Monciaku i Krupówkach

Mieszkania na Krupówkach, sopockim Monciaku czy przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach mogą śmiało konkurować z warszawskim dobrymi lokalizacjami. Według Cenatorium apartamenty w wakacyjnych kurortach znajdują nabywców za niebagatelne stawki.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2015 10:58

W sezonie tłumy turystów odwiedzają najpopularniejsze polskie kurorty. Kultowe miejsca przyciągają aurą ekskluzywności, a wypoczynek w niektórych miejscowościach jest wręcz obowiązkowy, kojarzy się przecież z wysoką pozycją i luksusem. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć, by z turysty przeistoczyć się w bywalca i mieć swoje mieszkanie na Krupówkach, sopockim Monciaku czy tuż przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach?

 

Monciak czyli ulica Bohaterów Monte Cassino to najbardziej reprezentacyjna i rozpoznawalna ulica w Sopocie. Przy Monciaku zabudowa mieszkalna stanowi mniejszość i to zapewne tak wysoko winduje cenę metra kwadratowego lokali mieszkalnych. Średnia cena mkw. lokum w tej okolicy wynosi niemal 10 tys. zł (9 912 zł), a zatem śmiało może konkurować z warszawskim dobrymi lokalizacjami. Transakcje w tym rejonie Sopotu pojawiają się okazjonalnie i cieszą się dużym zainteresowaniem.  Wyremontowane apartamenty, w dobrym standardzie, znajdują nabywców za niebagatelne stawki, najczęściej dużo powyżej średniej. W ubiegłym roku przy ul. Monte Cassino miało miejsce kilka transakcji. Rekordowa dotyczyła lokalu o powierzchni 69 mkw., sprzedanego za ponad 1 mln złotych. Z kolei nabywca 58 metrowego mieszkania zapłacił ponad 800 tys. zł.

Fani górskich klimatów mogą zastanowić się nad ofertą zakupu mieszkań przy zakopiańskich Krupówkach. Nie jest to jednak tania opcja - średnio mkw. mieszkania przy Krupówkach i w ich okolicy kształtuje się na poziomie ok. 9 tys. zł. Jednak aby upolować mieszkanie w tej lokalizacji trzeba wykazać się cierpliwością godną najbardziej wytrawnego łowcy. Ostatnia transakcja na Krupówkach miała miejsce dwa lata temu. Dotyczyła trzech budynków sprzedanych za okrągłą sumę: 18 mln zł. Jak informuje serwis Morizon-Melog obecnie dostępnych jest kilka ofert sprzedaży nieruchomości przy Krupówkach.

Sopot i Zakopane to miasta, które ukochali sobie turyści. Bywają tam gwiazdy, artyści, sportowcy czy politycy. Idealne położenie, piękna historia i oferta na wysokim poziomie sprawiają, że rokrocznie pojawiają się tam tłumy. Przy czym warto zwrócić uwagę, że Zakopane to jednak kierunek bardziej całoroczny. Ceny nieruchomości w tych kurortach są w miarę stabilne, ale przy najbardziej rozpoznawalnych deptakach są wyższe niż średnia. Dodatkowo nie są to rynki płynne, a okazje trafiają się sporadycznie – komentuje Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.

Cenatorium do powyższego zestawienia postanowiło dołączyć jeszcze mniej popularną lokalizację, ale pretendującą do miana najbardziej rozpoznawalnych deptaków w Polsce. Międzyzdroje aktywnie walczą o najzamożniejszych turystów: od kilku lat władze kurortu zapraszają do siebie czołowe postaci scen teatralnych, świata kina i telewizji, aby na nadmorskiej alei pozostawiły odcisk swojej dłoni. W sezonie jest tu coraz bardziej tłoczno. Zatem być może teraz jest ostatnia szansa na inwestycję w apartament w tym mieście. W okolicach Promenady Gwiazd w Międzyzdrojach średnia cena m2 mieszkania wynosi obecnie około 6,8 tys. zł. To znacznie niższa stawka niż w Sopocie czy Zakopanem, a kusi nie tylko bliskość niezwykle pięknej plaży. Popijanie porannego cappuccino w kafejce pełnej gwiazd ekranu też ma swoją magię.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych