Ministerstwo Finansów wydłuży ulgę mieszkaniową do 3 latHouseMarket.pl - 28 grudnia 2018 09:31


Wydłużyliśmy do 3 lat okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe - podał w czwartek na Twitterze resort finansów. Cytowana w czwartkowym wpisie minister finansów Teresa Czerwińska - poinformowała, że rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe, a środki można przeznaczyć na wydatki na przebudowę lub remont lokalu.

 

"Wydłużamy do 3 lat okres, w którym ma nastąpić wydatkowanie na nabycie i ostateczne nabycie własności innej nieruchomości" - czytamy we wpisie opublikowanym przez ministerstwo finansów.

Wydłużenie tzw. ulgi mieszkaniowej jest elementem zapowiedzianego przez resort "ewolucyjnej zmiany systemu podatkowego, by był on przejrzysty, prosty i przyjazny podatnikowi nazwanego filozofią 3xP".

"Nowe rozwiązania (zgodne z filozofią 3xP - PAP) mają nie tylko ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, ale również inne sprawy podatkowe codziennego życia" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa.