PARTNER PORTALU

Młodzi potrzebują tanich mieszkań na wynajem

Obecnie najważniejszym elementem polityki wobec młodych powinno być zapewnienie startu młodej rodzinie - uważa prof. Krzysztof Zagórski, socjolog z Akademii Leona Koźmińskiego. W porównaniu z innymi krajami Europy w Polsce wciąż ogromny procent młodych ludzi żyje z rodzicami.

Autor: PAP 15 kwietnia 2015 19:47

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że w najbliższym czasie przedstawi program "Dobry start dla młodych", którego elementami ma być m.in. wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy, rozwiązanie problemu nadużywania przy zatrudnianiu umów cywilno-prawnych, a także szybkie wdrożenie "masywnego programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem".

Prof. Krzysztof Zagórski podkreślił, że podstawowym problemem rodzin po zawarciu związku małżeńskiego jest znalezienie własnego lokum - ceny mieszkań na wynajem są wysokie, a ceny mieszkań na wolnym rynku są jeszcze wyższe. Zdaniem eksperta państwo powinno zaangażować się w rozwój taniego budownictwa na wynajem.

Zagórski zwraca uwagę na wciąż - jego zdaniem - niedocenianą przez prezydenta możliwość inicjatywy ustawodawczej - Z tego prawa, nie tylko prezydent Bronisław Komorowski, ale też jego poprzednicy korzystali zbyt ostrożnie - ocenił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych