PARTNER PORTALU

Morawiecki: Mieszkanie Plus z PZU i PKO BP, ale tylko w modelu komercyjnym

Program „Mieszkanie Plus” może być prowadzony we współpracy z takimi podmiotami jak PZU czy PKO BP, ale współpraca musi mieć charakter komercyjny – poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Autor: PAP 14 czerwca 2016 20:57

„(Program Mieszkanie Plus - PAP) polega na tym, aby we współpracy z prywatnymi deweloperami, którzy mają ogromne doświadczenie, korzystając z aportu wkładanego przez samorządy, Skarb Państwa czy spółki, które chcą włożyć swoje nieruchomości do takiego przedsięwzięcia, utworzyć gigantyczny montaż finansowo-kredytowy” – powiedział we wtorek na seminarium Mateusz Morawiecki.

"Chciałbym, aby było to możliwe we współpracy również z podmiotami takimi jak PZU czy PKO BP, ale to musi mieć element komercyjny nie mniejszy niż (przy współpracy – PAP) z funduszami, które działają na rynku. To musi się spinać w ramach całego modelu. My to rozumiemy,(…), dlatego określamy minimalne stawki za wynajem, które w modelu matematycznym, który decyduje czy dany podmiot wejdzie czy nie wejdzie, musi się spiąć” – powiedział.

Dodał, że program będzie wielkim wyzwaniem, m.in. ze względu na to, że ma uwzględniać komponent socjalny.

„Ale socjalny nie w sensie, żeby to były mieszkania darowane, tylko żeby docierały do grup społecznych, których nie było na nie stać” – powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych