PARTNER PORTALU

Multifunkcjonalne projekty wyzwaniem dla deweloperów

Projekty łączące funkcje mieszkaniowe, biurowe i rekreacyjne tworzą miasto. Dzięki temu zyskują uznanie klientów i władz samorządowych, które chętnie decydują się na współpracę przy tworzeniu nowej przestrzeni społecznej.

Autor: housemarket.pl 05 maja 2015 11:36

Według Edwarda Laufera, prezesa spółki Vantage Development, klient oczekuje przede wszystkim atrakcyjnej lokalizacji budynku lub osiedla mieszkaniowego.

- Mieszkanie nie jest zamkniętą przestrzenią – twierdzi prezes spółki. – Dla potencjalnych mieszkańców istotne znaczenie ma otoczenie budynku, dostępność miejsc do wypoczynku i dobra komunikacja z centrum miasta.

Zdaniem dewelopera, wielu klientów decyduje się na wyższą cenę za metr kwadratowy w zamian za komfort, jaki otrzymują kupując mieszkanie w dobrej lokalizacji.

- Deweloper musi analizować projekt całościowo, biorąc pod uwagę najważniejsze punkty w dzielnicy albo na terenie całego miasta – mówi Edward Laufer i jako przykład podaje realizowaną przez Vantage Development inwestycję Promenady Wrocławskie.  – Na ponad 18 ha tworzymy całą dzielnicę o charakterze multifunkcjonalnym. Zaplanowaliśmy miejsce na biura, ponad 2 tys. mieszkań, lokale gastronomiczne, trzy parki i sferę wypoczynku nad Odrą. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących.

Multifunkcjonalne projekty zyskują również uznanie władz samorządowych m.in. dlatego że tworzą przestrzeń do życia – tworzą miasto. Dzięki temu miasta chętniej decydują się na współpracę z deweloperami pracując wspólnie nad planem zagospodarowania czy wizją zabudowy.

- To ogromne wyzwanie zarówno dla dewelopera, jak i dla władz miasta. Deweloper musi mieć duże zasoby kapitałowe, a miasto – wizjonerskie podejście do potrzeb mieszkańców – mówi prezes  Vantage Development. - Mimo to, satysfakcja ze zrealizowanych zamierzeń jest warta wysiłku i kapitału zainwestowanego w projekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych