PARTNER PORTALU

Murapol Parki Warszawy z certyfikatem BREEAM na poziomie Good

Projekt budynków powstających w ramach inwestycji Murapol Parki Warszawy otrzymał zielony certyfikat dla zrównoważonych inwestycji budowlanych BREEAM.

Autor: housemarket.pl 17 sierpnia 2017 12:23

Inwestycja Murapol Parki Warszawy, zlokalizowana w pobliżu licznych parków i miejsc rekreacji na warszawskiej Woli, obejmuje dwa 17-kondygnacyjne budynki, w których powstaną 434 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 17 tys. mkw. W ramach projektu zaoferowano klientom kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o najbardziej poszukiwanych metrażach. Do dyspozycji mieszkańców postawiono także 435 miejsc postojowych. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się ostatnie wolne mieszkania w tej inwestycji.

Przyznany certyfikat potwierdza, że Murapol Parki Warszawy został zaprojektowany jako inwestycja przyjazna środowisku i mieszkańcom, uwzględniająca wysokie standardy zielonego budownictwa oraz spełniająca kryteria systemu certyfikacji BREEAM. Projekt otrzymał szczególnie wysokie oceny w parametrach dotyczących efektywności energetycznej, infrastruktury komunikacyjnej oraz niskiego wpływu na zanieczyszczenie powietrza i wody. Asesor BREEAM oceniający projekt, zwrócił uwagę także na szczególną ochronę bioróżnorodności flory i fauny terenu w ramach inwestycji.

- Mamy ambicje wejść na wyższy poziom zaawansowania technologicznego dostarczanych klientom projektów inwestycyjnych i sięgnąć po pozycję lidera nowoczesnego budownictwa wielorodzinnego w Polsce. W tym celu powołaliśmy Dział Badań i Rozwoju, który stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi oraz z zakresu zielonego budownictwa. Zastosowanie ich nie tylko pozwoli nam budować bardziej komfortowe osiedla, ale również wpłynie na racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi, w myśl idei zrównoważonego rozwoju – mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol. - Murapol Parki Warszawy to nasz pilotażowy projekt zgłoszony do „zielonej” certyfikacji BREEAM i od razu zakończony sukcesem. Wiemy, że otrzymany certyfikat potwierdza dopiero pierwszy etap realizacji inwestycji czyli fazę jej projektowania. Niemniej jednak jestem przekonany, że równie sprawnie i z analogicznym wynikiem już wkrótce oddamy przewidziane w inwestycji mieszkania ich właścicielom – dodaje Michał Sapota.

Projekt Murapol Parki Warszawy, spełniając normy certyfikacji BREEAM, uwzględnia zastosowanie energooszczędnych rozwiązań technologicznych i materiałów budowlanych, co pozwoli mieszkańcom tej inwestycji na uzyskiwanie oszczędności w kosztach utrzymania zarówno własnych lokali, jak i części wspólnych budynków, a także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne i jego zasoby.

BREEAM jest jedną, z wiodących w Europie i na świecie, metod analizy jakości budynków oraz ich wpływu na środowisko. Stworzony w 1990 roku przez niezależną, brytyjską organizację Building Research Estabilishment, holistyczny system oceny, stanowi obecnie jeden ze standardów stosowanych przez największych europejskich deweloperów i inwestorów.

System BREEAM ma na celu wyznaczanie najlepszych standardów w zakresie zrównoważonego budownictwa, a jego stosowanie zapewnia duży postęp w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności budynku.

Zgłoszone do certyfikacji obiekty budowlane są oceniane w dziewięciu obszarach: energia, zarządzanie, materiały, zdrowie i komfort, woda, odpady, zanieczyszczenie środowiska, transport, wykorzystanie gruntu oraz ekologia. BREEAM posiada klarowny system oceniający, oparty na technologiach i badaniach potwierdzonych naukowo. Schemat oceny uwzględnia zarówno kryteria ogólne, jak i kryteria dodatkowe, dopasowane do uwarunkowań poszczególnych krajów. Ponadto cały proces nadzoruje certyfikowany asesor BREEAM, który współpracuje z zespołem projektowym i konsultuje poszczególne etapy przygotowania budynku zgodnie z wymogami BREEAM.

W Polsce istnieje obecnie blisko 460 zrównoważonych budynków, są to głównie obiekty komercyjne oraz użyteczności publicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych