PARTNER PORTALU

Murapol stawia na mieszkaniówkę

Do końca roku Murapol zamierza zwiększyć portfel projektów w budowie do 253 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 94 tys. mkw. w ubiegłym roku. Grupa na kolejne lata zakłada utrzymanie skali realizacji budowlanych na poziomie ok. 300 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań rocznie.

Autor: housemarket.pl 24 listopada 2017 14:16

Po dziewięciu miesiącach 2017 roku, portfel projektów w budowie grupy Murapol wynosił 168 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 86 tys. mkw. rok wcześniej, co oznacza wzrost o 95 proc. r/r. Z kolei wielkość inwestycji w przygotowaniu wynosiła blisko 1,1 mln mkw. PUM i była o 82 proc. wyższa od poziomu z analogicznego okresu minionego roku.

- Dzisiejsza struktura Grupy Murapol i pozycja w niej Abadon Real Estate, wraz ze stale doskonalonym know-how technologicznym, a także istniejącym w ramach Abadon RE własnym zapleczem: architektonicznym, inżynierskim, generalnego wykonawstwa oraz dystrybutora materiałów budowlanych, pozwalają optymistycznie patrzeć na kontynuację trendów wzrostowych. Sprzyja temu także fakt, że w niemal każdej z naszych lokalizacji działamy od wielu lat, dzięki czemu mamy przegląd lokalnych struktur przychodowych i kosztowych oraz specyfiki pozostałych uwarunkowań miejscowych, takich choćby jak bazy podwykonawców i usługodawców. Tak wypracowany model biznesowy pozwala nam oferować mieszkania zoptymalizowane pod względem celowości i zyskowności zastosowania danego rodzaju rozwiązań w danej lokalizacji, przy jednoczesnym zachowaniu dywersyfikacji działalności pod względem zarówno geograficznym, jak i liczby inwestycji. – mówi Nikodem Iskra, wiceprezes zarządu Murapol. 

Poza wzrostem produkcji lokali mieszkalnych, strategia rozwoju segmentu wykonawczego Murapol zakłada systematyczny wzrost w obszarze budownictwa przemysłowego, ekologii i energetyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych