PARTNER PORTALU

Na czym polega zrównoważone budownictwo?

Istotą zrównoważonego budownictwa jest takie projektowanie i realizacja inwestycji, dzięki którym późniejsze korzystanie z niej będzie efektywne zarówno z ekonomicznego, jak i środowiskowego punktu widzenia.

Autor: HouseMarket.pl 19 lutego 2016 14:02

Budowane na warszawskim Służewcu przez ECO-Classic osiedle Hubertus to inwestycja, realizowana w oparciu koncepcję „różnorodność w jedności”. W warstwie funkcjonalnej odpowiada na oczekiwania osób poszukujących nowoczesnych, zrównoważonych mieszkań z segmentu podwyższonego.

Zielone dachy, atrakcyjnie pomyślana koncepcja aranżacji terenów rekreacyjnych oraz rozwiązania zgodne z zasadami odpowiedzialności środowiskowej stanowią odpowiedź na potrzeby rynku i przykład odpowiedzialnego łączenia dbałości o ochronę zasobów z tworzeniem dobrego do życia klimatu.

W ocenie ECO-Classic istotą zrównoważonego budownictwa jest takie projektowanie i realizacja inwestycji, dzięki którym późniejsze korzystanie z niej będzie efektywne zarówno z ekonomicznego, jak i środowiskowego punktu widzenia. W oparciu o tę koncepcję firma realizuje m.in. swoją największą warszawską inwestycję, powstające w sąsiedztwie Wyścigów osiedle Hubertus.

- Przy budowie osiedla Hubertus od samego początku patrzyliśmy na cele projektowe i proces realizacji przez pryzmat czasu i zapewnienia optymalnego kosztowo użytkowania inwestycji. Odpowiedzialność środowiskowa i postawy proekologiczne, choć coraz częściej deklarowane przez mieszkańców jako istotny element stylu ich życia, muszą uwzględniać komfort użytkowania i przekładać się na realne oszczędności – mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych ECO-Classic.

Postawę tę potwierdzają także wyniki przeprowadzonego w 2015 roku przez Millward Brown SMG/KRC badania „Energooszczędność w moim domu”. Sondaż pokazał, że blisko połowa z ankietowanych postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych, uzyskanych dzięki zastosowaniu materiałów i urządzeń, które zmniejszają zużycie energii.

Przy realizacji każdego z etapów inwestycji Hubertus wykorzystywane były zawsze najefektywniejsze z dostępnych technologii i materiałów. Rozwiązania ekologiczne i energooszczędne nie tylko mają stanowić odpowiedź na bieżące potrzeby mieszkańców, ale równocześnie minimalizując prawdopodobieństwo awarii i konieczności wykonywania kosztowych modernizacji, zapewnić im wymierne korzyści w przyszłości.

W VI etapie inwestycji do realizacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych wykorzystano materiały cechujące się wysokim współczynnikiem akumulacji ciepła oraz izolacyjności akustycznej. W mieszkaniach zostały zamontowane okna, których stolarka wykonana jest z litego drewna. Zastosowanie tego typu ram (elementy ramy okienno-drzwiowej wykonywane są z jednego kawałka drewna) gwarantuje nie tylko doskonałe parametry użytkowe (izolacyjność akustyczna i cieplna), ale również estetyczne – okna mają jednolitą strukturę, której naturalne piękno i elegancję podkreśla transparentny lakier. Ich wysokość zapewnia doskonałe doświetlenie światłem dziennym wnętrz mieszkalnych.

W częściach wspólnych zostało zaprojektowane i dobrane oświetlenie w technologii LED, które dzięki optymalnemu rozmieszczeniu zapewnia ekonomiczną jego eksploatację. Czujniki ruchu dodatkowo wspierają efektywność tego rozwiązania.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych