PARTNER PORTALU

Na EEC o rewitalizacji i mieszkalnictwie

Czy rewitalizacja może powstrzymać proces rozlewania się miast i budowania osiedli mieszkaniowych na ich peryferiach? Jak zmieni się rynek mieszkaniowy w Polsce? O tym m.in. będą dyskutować dziś i jutro prelegenci sesji dotyczących mieszkalnictwa podczas EEC.

Autor: HouseMarket.pl 19 maja 2016 10:33

Podczas dzisiejszej sesji „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej” prelegenci będą się zastanawiali między innymi nad tym, jakie są narzędzia i metody na włączenie lokalnych społeczności do projektów rewitalizacyjnych, ponieważ rewitalizacja zdewastowanej tkanki miejskiej musi mieć wymiar społeczny.

Swoimi doświadczeniami w tym temacie podzielą się przedstawicie najbardziej zaangażowanych w procesy rewitalizacyjne miast: Łodzi, Wałbrzycha i Bytomia.

Rewitalizacją, choć w nieco innym wymiarze zajmą się także uczestnicy jutrzejszej sesji „Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe”. Jednym z wątków panelu będzie rola rewitalizacji w kształtowaniu polityki mieszkaniowej.

Prelegenci porozmawiają także m.in. o tym, jak trendy demograficzne zmienią w przyszłości oblicze rynku mieszkaniowego w Polsce. Dyskutować będą m.in. Adam Grehl − wiceprezydent Wrocławia, Arkadiusz Hołda − założyciel, Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o., Włodzimierz Kocon – wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa zarządu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sławek Muturi − założyciel, Grupa Mzuri, Michał Sapota − prezes zarządu, Murapol SA i Maciej Wójcik − prezes zarządu, TDJ Estate Sp. z o.o.

Więcej informacji o Kongresie: www.eecpoland.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych