PARTNER PORTALU

Najbardziej ekologiczne miasta w Polsce

Do 30 września samorządy mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Eco-Miasto, w którym wyłonione zostaną te, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 22 czerwca 2015 11:39

Do konkursu samorządy mogą zgłaszać projekty w czterech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna, gospodarka odpadami oraz gospodarka wodna, która dołączyła do konkursu jako nowa kategoria. Miasta zostaną podzielone ze względu na wielkość: do 100 tys. i ponad 100 tys. mieszkańców, co oznacza, że w każdej kategorii nagrody otrzyma dwóch zwycięzców. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej eco-miasto.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 roku. W ubiegłym roku laureatami konkursu zostało 6 miast: Lublin, Malbork, Gdańsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Kraków i Puławy.

Na ocenę miast będą składać się takie elementy, jak: osiągnięcia miasta w danej kategorii, plany projektowe na najbliższe lata, zakres konsultacji społecznych oraz innowacyjność zrealizowanych projektów.

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią na uroczystej gali w Ambasadzie Francji. Poza prestiżowymi statuetkami i tytułem polskiego Eco-Miasta 2015, laureaci otrzymają dodatkowe nagrody, m.in. każde ze zwycięskich miast w kategorii mobilność zrównoważona otrzyma samochód elektryczny Renault ZOE do testów na okres 1 miesiąca, dla laureatów w kategorii gospodarka odpadami firma Saint-Gobain ufundowała 20 włazów Viatop Niveau, a firma SAUR Polska dla zwycięskiego miasta w kategorii gospodarka wodna zapewni wyjazd do wzorcowego centrum działań operacyjnych SAUR we Francji.

Konkurs Eco-Miasto organizuje Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy oraz TIRU, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych