PARTNER PORTALU

Najchętniej wybierane osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu

Osiedle Olimpia Port otrzymało I nagrodę Wrocławskiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Autor: Housemarket.pl 28 września 2015 10:14

Podczas uroczystej Gali Inżynierskiej organizowanej przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego przedstawicielom Grupy Archicom została wręczona I nagroda Dolnośląskiej Budowy Roku 2015. Kapituła Konkursu postanowiła wyróżnić budynki mieszkalne wielorodzinne S5, S6, S7a i S7b z garażami podziemnymi i usługami (m.in. przedszkole) w budynkach S5 i S6, niezbędną infrastrukturą techniczną, małą architektura i zagospodarowaniem terenu przy ul. Marca Polo 9 - 31 we Wrocławiu. Konkurs miał na celu wyłonić i promować obiekty budowlane odznaczające się nowatorskimi rozwiązaniami we wszystkich fazach procesu budowlanego.

- To sukces Olimpii Port i całej Grupy Archicom. Cieszymy się, że proponowane przez nas rozwiązania są doceniane zarówno przez klientów, jak i branżę budowlaną. Planujemy konsekwentnie rozwijać ideę osiedli społecznych, wzbogacając tym samym tkankę miasta o kompleksowe założenia urbanistyczne - komentuje Tomasz Sujak, prezes zarządu Archicom Holding sp. z o.o.

Podejmując się realizacji jednego z największych osiedli mieszkaniowych w Polsce interdyscyplinarny zespół specjalistów, składający się z architektów i inżynierów Archicomu oraz planistów Biura Rozwoju Wrocławia, opracował kompleksowy projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z założeniami tego dokumentu budowane jest osiedle społeczne, na którym deweloper zadbał nie tylko o budynki mieszkalne, ale i zaplecze infrastrukturalne dla powstającej nowej dzielnicy miasta.

Na Olimpii Port przewidziano ogólnodostępne przestrzenie publiczne jak skwery, tereny zieleni urządzonej i place połączone ciągami pieszo-rowerowymi. Wraz z kolejnymi etapami firma planuje realizację osiedlowych boisk, stworzenie placu z wyremontowanym budynkiem starej cegielni oraz zagospodarowanie terenu pobliskiego oczka wodnego. W przyszłości powstanie również osiedlowa marina. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przewidziano także miejsce na kościół.

- Olimpia Port jest kompleksowym założeniem urbanistycznym, które swoimi przyjaznymi przestrzeniami ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich. Tworzenie więzi i integracja mieszkańców, to najważniejszy cel osiedli społecznych, a do takich zaliczamy naszą nadodrzańską inwestycję. Jako prekursor idei osiedli społecznych naturalnie mamy w planach jej rozwój w przyszłości - mówi Tomasz Sujak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych