PARTNER PORTALU

Najemcy odpracują dług na starówce

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta na podstawie porozumienia z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej i we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie realizować będzie program odpracowywania długów przez najemców gminnych lokali mieszkalnych. 

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2016 16:20

Jak informuje toruński magistrat, w grudniu 2015 dług najemców mieszkań wobec ZGM wzrósł do blisko 23 mln zł. Rekordzista jest winien 150 tys. zł. Na starówce dłużnikami zakładu jest ok. 500 najemców.

- Bezrobotni mieszkańcy zespołu staromiejskiego, będący jednocześnie najemcami gminnych mieszkań, posiadający zadłużenie wobec Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, będą mieli możliwość odpracowania długu poprzez wykonywanie drobnych prac remontowych oraz porządkowych na zlecenie biura – wyjaśnia Monika Mikulska, dyrektor ZGM.

Prace te będą prowadzone na terenie starówki. - Obok wymiernego efektu w postaci zmniejszenia zadłużenia, realizacja prac przyczyni się do poprawy jakości i czystości tej reprezentacyjnej przestrzeni miasta – mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor BTCM.

Z możliwości odpracowania zadłużenia skorzystać chce siedem osób, które przeszły już szkolenie BHP w ZGM i zostały ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zostaną one też wyposażone w sprzęt ochronny oraz narzędzia pracy. Z każdą z tych osób MOPR podpisał kontrakt socjalny.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych