PARTNER PORTALU

Nastroje społeczne na wyrównanym poziomie

Kwiecień przyniósł minimalną poprawę nastrojów społecznych - wynika z sondażu CBOS. Grupa osób zadowolonych z ogólnej sytuacji w kraju wzrosła o 2 punkty procentowe - do 26 proc. W takim samym stopniu ubyło niezadowolonych - z 58 do 56 proc.

Autor: PAP 29 kwietnia 2015 12:29

Jak podaje Centrum Badania Opinii Społecznej, w niemal wszystkich grupach społeczno-demograficznych w ocenie rozwoju sytuacji w kraju niezmiennie dominuje krytycyzm. Wyjątek stanowią przedstawiciele kadry kierowniczej i specjalistów wyższego szczebla, wśród których oceny negatywne i pozytywne równoważą się. Największe niezadowolenie z sytuacji w Polsce wyrażają respondenci źle oceniający swoją sytuację materialną, w tym zwłaszcza robotnicy niewykwalifikowani i bezrobotni.

CBOS podkreśla, że nieco mniej krytyczne niż przed miesiącem są oceny ogólnej sytuacji w kraju oraz sytuacji gospodarczej. Dość wyraźnie wyhamowała spadkowa tendencja w ocenach sytuacji w zakładach pracy - obecnie powróciły one do poziomu ze stycznia. Trochę mniej pesymistyczne niż w poprzednich miesiącach są też przewidywania dotyczące ogólnej sytuacji w Polsce w najbliższym roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych