PARTNER PORTALU

Nieruchomości to świetna lokata długoterminowa

Mieszkanie na wynajem, lokal handlowo-usługowy, hotele i pensjonaty w miejscach atrakcyjnych turystycznie, czy nawet bardzo modne aparthotele. Sposobów na inwestycję w nieruchomości nie brakuje. Który z nich jest najlepszy?

Autor: housemarket.pl 23 października 2017 10:57

Rozwiązań dostępnych w branży nieruchomości przybywa. Biorąc pod uwagę rynek, należy wskazać na rosnącą popularność inwestycji w tzw. smart apartamenty, przygotowane z myślą nie tylko o klientach indywidualnych, ale i „inwestycyjnych”, chcących ulokować nadwyżkę kapitału. Smart apartamenty to niewielkie lokale o metrażu od kilkunastu do 50 mkw., w których znajdują się: toaleta, aneks kuchenny i przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Powstają z myślą o studentach, absolwentach szkół wyższych oraz pozostałych młodych osobach, które są na początku drogi życiowej.

Moda na smart apartamenty dotarła do wszystkich dużych miast w Polsce. Pierwsze inwestycje zakończyły się wielkim sukcesem chociażby w Warszawie, Wrocławiu, czy Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zresztą powstaje już kolejny kompleks – Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Nadolnik, na terenie Parku ks. Tadeusza Kirschke. Finalnie będzie tu pełen zespół złożony budynków, a w nim smart apartamenty o powierzchni 19 – 51 mkw. Klient indywidualny może kupić smart apartament z myślą o starcie w dorosłe życie i korzystać z jego funkcjonalności. Z drugiej strony, to także inwestycja. W przyszłości lokal będzie można korzystnie sprzedać lub wynająć.

Oczywiście nie brakuje klientów, którzy od początku traktują nieruchomość jako lokatę długoterminową. Wystarczy kalkulacja, aby przekonać się, że warto. Jak podpowiada doświadczenie rynkowe, długoterminowy wynajem mieszkania może zapewnić, w zależności od lokalizacji oraz wielu innych czynników, stopę zwrotu 4-5 proc. w skali roku. Lokaty bankowe, to oprocentowanie 2 proc. ewentualnie 3 proc. Natomiast inwestycja w smart apartament na Nadolniku zgodnie z analizami, może oznaczać stopę zwrotu na poziomie 7,5 proc. Deweloper Grupa Partner gwarantuje fachową, rzetelną pomoc operatora, który zapewnia długoterminowy najem. Nabywając smart apartament inwestycyjnie, klient może liczyć na dodatkowe udogodnienia, jak wykończenie „pod klucz”, czy odliczenie podatku VAT.

– Biorąc pod uwagę wymienione czynniki, projekt Nadolnik to interesująca propozycja. Należy też pamiętać o tym, że zapotrzebowanie na smart apartamenty rośnie. Przed każdym rokiem akademickim do Poznania przybywa kilkadziesiąt tysięcy studentów, szukających lokum - mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych