PARTNER PORTALU

Nowa hala Unihouse. Firma zwiększa moc i szuka ludzi do pracy

Około 100 osób wzięło udział w seminarium Budownictwo modułowe: jakość, ekologia, innowacje, które miało miejsce 8 maja 2018 r. w Fabryce Domów Modułowych Unihouse Oddział Unibep w woj. podlaskim. Seminarium było połączone z oficjalnym otwarciem nowej hali produkcyjnej o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych.

Autor: housemarket.pl 11 maja 2018 13:55

W spotkaniu udział wieli deweloperzy z Norwegii, inwestorzy ze Szwecji, kadra naukowa wydziałów architektury i budownictwa Politechniki Białostockiej, a także finansiści, szefowie firm współpracujących oraz pracownicy Unihouse Oddział Unibep. Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste przecie wstęgi i oficjalne przekazanie do użytku nowej hali produkcyjnej o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych. Aktualnie łączna powierzchnia hal w Fabryce Domów Modułowych Unihouse wynosi 19 tys. mkw. To rezultat decyzji o rozbudowie firmy podjętej przez zarząd i radę nadzorczą Unibep w czerwcu 2017 roku.

- Po oddaniu do użytku nowej hali produkcyjnej staliśmy się czołowym producentem modułów drewnianych w Europie. To ważny krok dlatego, że niezależnie od warunków pogodowych, wszystkie moduły będą produkowane w komfortowych warunkach. Przed Unihouse otwierają się nowe rynki, nie tylko skandynawskie, dlatego podniesienie potencjału fabryki jest uzasadnione ekonomicznie i jest zgodne z naszymi wartościami - powiedział Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep.

Większe możliwości, więcej miejsc pracy

Szefowie firmy zwracali uwagę na korzyści związane z rozbudową fabryki. Według założeń skróci się proces produkcyjny, zwiększą oszczędności, a także sama efektywności fabryki. Po uruchomieniu nowej hali i zmianach organizacyjnych i logistycznych fabryka Unihouse będzie produkowała ok. 2 tys. modułów rocznie, czyli zwiększy swoje moce produkcyjne o ok. 100 proc. Poprawi się także komfort pracy pracowników, gdyż wszystkie prace będą prowadzone w pomieszczeniach zamkniętych.

- Rozbudowa Unhouse wiąże się ze wzrostem zatrudnienia. Będziemy potrzebowali dodatkowo ok. 100 pracowników. Już teraz w Unihouse pracuje ponad 500 osób – dodaje Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse. 

Nowe rynki

Do tej pory w Norwegii Unihouse wybudował już ponad 2200 mieszkań (głównie w Norwegii), a kilkaset jest w trakcie realizacji. Firma w ostatnim czasie zawarła również umowę z Cramo, która w ciągu trzech lat zamówiła w Unihouse 1900 modułów. Do tego dochodzi otwarcie rynku szwedzkiego (zrealizowane zostało pierwsze zadanie w ramach dużej umowy ramowej – projekt Tumba). To wszystko sprawia, że fabryka sukcesywnie zwiększa moce produkcyjne.

- Przed naszymi produktami otwierają się nowe rynki – przede wszystkim Szwecja, gdzie jest duże zapotrzebowanie na ekologiczne, szybko budowane budynki mieszkalne. Ale akwizycja produktów Unihouse obejmuje także inne rynki europejskie – mówi Marcin Gołębiewski, dyrektor realizacji Unihouse.

Nowe produkty

Ale samo zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki, to nie wszystko. Firma konsekwentnie realizuje także strategie rozwoju.

- Mamy też wiele pomysłów na nowe produkty budowane w Unihouse. Pracujemy nad tanim budynkiem, wykorzystującym naszą technologię. Ten produkt będzie skierowany także na rynek polski i może stać się konkurencyjny w stosunku do budownictwa tradycyjnego, szczególnie w sytuacji coraz bardziej odczuwalnego braku wykwalifikowanych pracowników. Nasz Dział Badań i Rozwoju, w ramach dotacji unijnej, zbuduje w Bielsku Podlaskim dom zeroenergetyczny, co pozwoli nam w przyszłości na produkcję bardzo ekologicznych modułów, w tym domów pasywnych. Pracujemy także nad budową coraz wyższych budynków, co dla deweloperów - w przypadku rosnących cen ziemi - jest bardzo ważne. Cały czas rozwijamy również produkcję panelową, w tym prefabrykowanie gotowych elementów - zdradza Roman Jakubowski. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych