PARTNER PORTALU

Nowe Centrum Łodzi nie będzie Mordorem

Zgodnie z przedstawionymi przez magistrat planami rewitalizacji, w najbliższych latach centrum Łodzi ma całkowicie zmienić swoje oblicze. W ramach programu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, który został rozpoczęty w tym roku i ma zakończyć się do roku 2021, okolica zyska nie tylko funkcję biurową, ale również mieszkalną.

Autor: housemarket.pl 12 stycznia 2018 12:39

Zgodnie z przedstawionymi przez magistrat planami rewitalizacji centrum Łodzi całkowicie zmieni swoje oblicze. Nowe Centrum miasta ma być unikatowe i będzie różnić się od centrów biznesowych w innych europejskich miastach. Połączy różne funkcje po to, by nie stać się biznesową monokulturą, w której życie zamiera w godzinach popołudniowych i nocnych.

 Zgodnie z założeniem serce miasta będzie tętnić całą dobę. Mają w tym pomóc nie tylko inwestycje w nowoczesną przestrzeń biurową, ale także budowa nowych mieszkań, które sprawią, że okolica na nowo stanie się także miejscem atrakcyjnym do życia.  

- Chcielibyśmy, aby centrum Łodzi zyskało nowe życie. Jednym z elementów, które pomogą nam to zagwarantować jest nadanie całej okolicy funkcji mieszkalnej w połączeniu z biurową. Pojawiły się obawy, że nowe centrum Łodzi może stać się kolejnym Mordorem, jednak dzisiejszy dzień i to że rynek pozytywnie odpowiedział na nasze plany i koncepcję potwierdza, że nasz kierunek działań jest dobry. Nowa inwestycja mieszkaniowa sprawi, że życie w mieście będzie tętniło również poza godzinami pracy – powiedział Adam Pustelnik, dyrektor biura obsługi inwestora i współpracy z zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi.

Mieszkania wybuduje warszawska firma Prof-Bud. Będzie to pierwsza inwestycja dewelopera poza granicami Stoicy. Budynek wyrośnie tuż obok głównego centrum biurowego, na rogu ulic Węglowej i Towarowej. Będzie to budynek 10-piętrowy, w którym znajdzie około 420 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę 212 lokali. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

-W Łodzi mieszkam już od 20 lat. Przez ten czas obserwowałem w jaki sposób miasto się zmienia, jak powstaje z kolan. Przez ostatnie lata jego rozwój był bardzo dynamiczny, z czego wszyscy łodzianie mogą być naprawdę dumni. To pierwszy projekt firmy Profbud w tym mieście. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ciekawą inwestycję mieszkaniową, która spełni oczekiwania i idealnie wpisze się w charakter najbliższej okolicy - powiedział Tomasz Skalski, członek zarządu Prof-Bud. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych