PARTNER PORTALU

Nowe mieszkanie. Dobra lokata kapitału

Coraz częściej kupujemy mieszkania pod wynajem. Ulokowanie oszczędności w nieruchomościach jest uważane za pewną lokatę. Większość osób, które oferują najemcom przynajmniej jedno lokum, w przyszłości planuje zainwestować w kolejne.

Autor: housemarket.pl 29 listopada 2017 13:38

Według danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, w poprzednim roku aż 51 proc. inwestorów zdecydowało się na lokowanie kapitału właśnie w mieszkaniach. Nierzadko wolimy kupić kilka lokali - choćby niewielkich - niż jeden duży. Jak wskazuje raport REAS, 70 proc. wszystkich mieszkań na wynajem to 1- i 2-pokojowe. Najczęściej nie przekraczają one powierzchni 40 metrów kwadratowych.

Co najważniejsze, na nowego nabywcę nie trzeba długo czekać. Niemal połowa respondentów twierdzi, że potrzebuje jedynie tygodnia na znalezienie najemcy. 94 proc. uważa zaś, że poszukiwania nie przekroczą miesiąca. Popyt na mieszkania jest naprawdę duży - zwłaszcza w większych miastach, takich jak Wrocław, do których rokrocznie przyjeżdżają studenci i poszukujący pracy. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska, a nie w Warszawie, najszybciej drożeją mieszkania. Sama perspektywa późniejszego sprzedania lokum wydaje się korzystna.

Mieszkanie kupione w celach inwestycyjnych to nie tylko możliwość zysku i bezpiecznego lokowania pieniędzy, lecz także alternatywa przyszłość: dla dzieci, wnuków czy na jesień życia. Wiele osób myśli o tym jako o źródle dodatkowego dochodu, np. na emeryturze.

Deweloperzy coraz częściej dostosowują się do potrzeb rynku. W ich ofercie nie brakuje mieszkań o metrażu do 50 metrów kwadratowych, nierzadko z zamkniętą kuchnią, dwiema łazienkami czy dwoma balkonami: takich, które idealnie nadają się pod wynajem na pokoje.

Dla przykładu, wrocławski deweloper WPBM Mój Dom wystartował na Facebooku z akcją "mieszkaniepodwynajem", w której co tydzień prezentuje jeden lokal, który potencjalnie nadaje się na zakup inwestycyjny. Atutami proponowanych nieruchomości są lokalizacja, metraż lub układ pomieszczeń. Za każdym razem prezentowany jest rzut mieszkania i jego charakterystyczne cechy. To korzystna opcja dla tych, którzy rozważają zakup inwestycyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych