PARTNER PORTALU

Nowy mural zdobi Żoliborz Artystyczny

Na ścianie jednego z budynków osiedla Żoliborz Artystyczny Dom Development stworzył nowy mural, z wizerunkiem artysty malarza Hilarego Krzysztofiaka. Mural zdobi budynek K w kolonii im. Hilarego Krzysztofiaka, znajdujący się przy wyjściu z pasażu Janusza Morgensterna.

Autor: HouseMarket.pl 15 lipca 2016 12:46

Ścienna grafika została zaprojektowana przez malarkę Olgę Wolniak, pełniącą nadzór artystyczny  nad osiedlem. Monochromatyczny mural przedstawiający wybitnego artystę Hilarego Krzysztofiaka: malarza, grafika i scenografa to kolejny projekt Dom Development utrzymany w nurcie street art - sztuki ulicznej.

Dom Development promuje patronów osiedla oraz ich twórczość nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach formy artystyczne (murale, mozaiki, plakaty, rzeźby) nawiązujące do twórczości wybranych artystów.

- Mural z wizerunkiem Hilarego Krzysztofiaka przywraca pamięć o twórczości wybitnego polskiego artysty, który kilkanaście lat spędził na emigracji. Portret ścienny to kolejna forma artystyczna wpisująca się w estetykę osiedla, które stało się tętniącą życiem częścią warszawskiego Żoliborza. W ten sposób oddajemy hołd artystom związanym z Żoliborzem. Pierwszy mural stworzyliśmy w 2014 roku w kolonii Jerzego Ficowskiego. Był on inspirowany jednym z wierszy poety. Wizerunek Hilarego Krzysztofiaka to już trzeci mural w przestrzeni Żoliborza Artystycznego – powiedział Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development.

 Żoliborz Artystyczny

 Osiedle Żoliborz Artystyczny położone jest przy ul. Powązkowskiej 7/13 w Warszawie. Na powierzchni 10 ha zostało rozplanowane wieloetapowe osiedle (osiem kolonii, z czego każda posiada swojego patrona), na którym docelowo powstanie 13 budynków i około 1 700 mieszkań. Obecnie w budowie jest V, VI, VI, VIII i IX etap osiedla, na których łącznie powstaje 749 mieszkań. Mieszkania w etapach VIII i IX zostaną przekazane klientom już w tym roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych