PARTNER PORTALU

Nowy trend. Rynny zainspirowane geometrią

Materiały budowlane nie pełnią już jedynie funkcji czysto użytkowej, ale pozwalają również podkreślić design naszego domu. Harmonijnym dopełnieniem nowoczesnego budownictwa będą rynny o nietypowym, geometrycznym kształcie.

Autor: housemarket.pl 27 lipca 2017 15:52

Naturalnym przeciwieństwem dla opływowych kształtów są ostro zarysowane krawędzie, nadające projektom architektonicznym bardziej surowego i designerskiego charakteru. Prostą ramą dla domów zaprojektowanych w nowoczesnym stylu stanie się system rynien geometrycznych, których popularność rośnie ze względu na nietypowy wygląd. 

Rynny o geometrycznym kształcie należą do grona produktów coraz częściej wybieranych przez inwestorów. Po pierwsze, potrafią one w nietuzinkowy sposób podnieść estetykę budynków, których projektowaniu przyświecała idea zmaksymalizowania powierzchni użytkowej. Należą do nich przede wszystkim domy o dwóch pełnych kondygnacjach, wykończonych połacią o niewielkim kącie nachylenia. Po drugie, prosta linia projektowa oraz minimalistyczny kształt rynien stanowi harmonijne dopełnienie bardzo modnych, nowoczesnych domów. 

Rynny montowane są analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku modeli tradycyjnych. – Dla dekarza z dużym doświadczeniem montaż rynien o kwadratowym przekroju nie stanowi żadnego problemu, ponieważ montuje się go w taki sam sposób, jak każdy inny typ instalacji odprowadzającej wodę z dachu – mówi Michał Kowal, z firmy Galeco.

Poza samą estetyką, rynny o profilu kwadratowym cechują się znacznie lepszą przepustowością. Wpływa to pozytywnie na wydajność całego systemu rynnowego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych