PARTNER PORTALU

Ogrodowa 65 z kreatywnym muralem

Niedługo nie tylko rewitalizowana kamienica przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie odzyska dawny blask, ale również będzie mogła poszczycić się kreatywnym muralem.

Autor: HouseMarket.pl 13 lipca 2016 09:49

Firma RealCo organizuje konkurs dla zdolnych artystów, podczas którego wybierze zwycięski projekt zrealizowany na wschodniej ścianie budynku.

Na utalentowanych muralistów czeka gładka, biała powierzchnia bez okien, na której, jak na płótnie, mogą zrealizować swój artystyczny pomysł. Koszty realizacji muralu całkowicie pokrywa organizator konkursu i właściciel kamienicy przy Ogrodowej 65 – firma RealCo Property Investment and Development. Dodatkowo na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3 tys. zł. Jury złożone z przedstawicieli partnerów konkursu wybierze laureata 9 września br. 

Celem konkursu jest stworzenie w przestrzeni publicznej dzieła sztuki, które będzie wizytówką warszawskiej Woli. Kamienica na Woli przy ul. Ogrodowej 65 jest obecnie rewitalizowana z poszanowaniem historycznych wartości.

Już jesienią tego roku budynek odzyska dawny blask, a mural ma być tego dopełnieniem. RealCo liczy, że projekt, który zostanie wyłoniony w konkursie stanie się dziełem ponadczasowym, zbliży mieszkańców do sztuki i będzie dumą tej okolicy.

Konkurs jest projektem pro społecznym, który ma aktywizować mieszkańców do działania na rzecz otoczenia i pokazywać mieszkańcom Warszawy, że przy współpracy z urzędnikami i lokalnymi przedsiębiorcami można pozytywnie zmieniać krajobraz miasta. Do konkursu mogą zgłosić się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego. Do partnerów wydarzenia należą również: Urząd Dzielnicy Wola, Wolskie Centrum Kultury oraz portal Rynek i Sztuka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych