PARTNER PORTALU

Ok. 200 budynków uszkodzonych wskutek burz w kujawsko-pomorskim

Ok. 200 budynków mieszkalnych i gospodarczych zostało uszkodzonych wskutek burz, które w niedzielę przeszły nad województwem kujawsko-pomorskim. Strażacy interweniowali dotąd ponad 1,1 tys. razy.

Autor: PAP 20 lipca 2015 17:09

Szczególnie ciężko poszkodowane zostały cztery miejscowości w podtoruńskiej gminie Obrowo: Zawały, Dobrzejewice, Łążyn i Łążynek. Według danych straży pożarnej, burza uszkodziła tam 34 domy mieszkalne i 25 budynków gospodarczych. W poniedziałek rano w Zawałach była minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, która zapewniła, że poszkodowani otrzymają potrzebne wsparcie.

Rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Bartosz Michałek powiedział, że do urzędu wojewódzkiego spływają informacje od gmin dotkniętych nawałnicą. Poszkodowani otrzymają z rezerwy wojewody doraźne zasiłki w wysokości do 6 tys. zł.

"To pieniądze na najpilniejsze potrzeby. Gdy zostaną oszacowane straty, będzie można ubiegać się o dalszą pomoc. Osobno będzie można ubiegać się o środki na odbudowę zniszczonych budynków" - dodał rzecznik.

Jak powiedział kpt. Arkadiusz Piętak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, strażacy w regionie interweniowali dotąd ponad 1,1 razy. Uszkodzeniu uległo ok. 200 budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz ponad 30 samochodów. Jak dodał, w działaniach brało udział 1,2 tys. zastępów straży pożarnej i 4,5 tys. ratowników.

W niedzielę w regionie w zdarzeniach związanych z burzami rannych zostało sześć osób, w tym jeden ratownik

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych