PARTNER PORTALU

Okno w mieszkaniu. Jak spać spokojnie?

Okna w moim mieszkaniu są skierowane na ruchliwy deptak. Jakie rozwiązania wybrać, aby ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz? Wyjaśniają eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.

Autor: housemarket.pl 06 października 2017 12:50

Jeśli mieszkamy w centrum miasta jest niemal pewne, że hałas dobiegający z ulicy lub pobliskiego deptaku wkrótce zacznie nam przeszkadzać, powodując rozdrażnienie i dekoncentrację. Chcąc ograniczyć ten problem do minimum, powinniśmy zacząć od wyboru okien. Obecnie, okna oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest izolacja przed utratą ciepła, posiadają wiele dodatkowych funkcji, a jedną z nich jest izolacja akustyczna.

Możemy wybierać spośród produktów o podwyższonych parametrach akustycznych. Specjalnie dobrane szyby zespolone są projektowane w taki sposób, aby osłabiać energię fal dźwiękowych, tworząc barierę dla zgiełku miasta. W przełożeniu na konkretne liczby, a w zasadzie decybele – ochrona przed szkodliwymi dźwiękami może wzrosnąć nawet o 30 % w stosunku do rozwiązań standardowych. Niektóre rozwiązania są tworzone specjalnie po to, aby tłumić hałas na poziomie 40-50 dB i tym samym zapewniać komfort życia niemal w każdych warunkach. Dodatkowo, nowoczesne szyby akustyczne zawierają pomiędzy taflami szkła specjalną powłokę – jedną lub kilka folii PVB, które czynią z nich rozwiązania także bezpieczne, utrudniające włamanie i solidne.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych