PARTNER PORTALU

Około 100 chętnych na Mieszkanie Plus w Kępnie

Wnioski o przyznanie mieszkań pobrało ok. 100 chętnych - powiedziała specjalista ds. zarządzania nieruchomościami Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kępnie Karolina Solecka.

Autor: PAP 05 kwietnia 2018 13:06

Jak powiedziała Solecka, czynsz za mieszkanie wraz z zadatkiem na wykup lokalu mieszkalnego wyniesie 30 zł za mkw. "Za najmniejsze mieszkanie, 30 metrowe, trzeba będzie zapłacić ok. 900 zł" - powiedziała Solecka. Dodała, że większość tej kwoty, czyli 810 zł, przeznaczona zostanie na spłatę mieszkania. "W ramach czynszu najemcy automatycznie wykupują swoje mieszkania" - dodała.

Solecka zaznaczyła, że w tej inwestycji "nie ma opcji najmu". "W przypadku tych budynków jest najem z dojściem do własności. Może w przyszłości przy budowie innych budynków będzie możliwość wyboru" - mówiła.

Osoby, które zakwalifikują się do zasiedlenia lokali mieszkalnych podpiszą dwie umowy: najmu lokalu mieszkalnego oraz przedwstępną umowę kupna - sprzedaży lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego. "Nadmienić należy, że do każdego z lokali przynależeć będzie komórka lokatorska oraz miejsce parkingowe" - dodała.

W grudniu 2017 roku oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań w Kępnie. W dwóch czteropiętrowych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstanie łącznie 36 wykończonych "pod klucz" mieszkań jedno, dwu oraz trzypokojowych o powierzchni od ok. 30 do 60 m kw.

Na parterze jednego z budynków będzie funkcjonowało przedszkole, które zostanie uruchomione 1 września 2018 roku. W drugim budynku powstaną dwa odrębne lokale użytkowe, do wynajmu dla zainteresowanych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Termin zakończenia inwestycji z pozwoleniem na użytkowanie to 31 sierpnia 2018 roku.

Mieszkania finansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości, w ramach programu Mieszkanie plus. Obecnie spółka ta ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu. Budowy trwają m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Katowicach, Wałbrzychu i Gdyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych