PARTNER PORTALU

Orkan uszkodził blisko 80 domów w woj. wielkopolskim

W Wielkopolsce trwa szacowanie strat po przejściu orkanu; samorządy mogą wnioskować o pomoc finansową – poinformowała w poniedziałek wicewojewoda Marlena Maląg. W regionie silny wiatr uszkodził blisko 80 budynków mieszkalnych, nikt nie odniósł obrażeń.

Autor: PAP 30 października 2017 12:32

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) podało w poniedziałek, że największe straty są w powiatach: poznańskim, ostrowskim, szamotulskim, nowotomyskim, leszczyńskim i czarnkowsko-trzcianeckim. W powiecie śremskim, w miejscowości Błociszewo, wiatr uszkodził szczyt budynku oraz pokrycie dachu. Budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Osoby zamieszkujące dom zostały ewakuowane i rozlokowane u swoich rodzin.

Straż pożarna odnotowała w miniony weekend w regionie przeszło 530 interwencji. Wiatr uszkodził 78 budynków mieszkalnych i 19 gospodarczych. Orkan zerwał dachy na czterech budynkach mieszkalnych i pięciu gospodarczych. Strażacy najczęściej interweniowali przy usuwaniu wiatrołomów.

Maląg poinformowała, że wielkopolskie samorządy mogą, po oszacowaniu strat, zgłaszać się po pomoc finansową dla poszkodowanych. "Po zebraniu informacji o ich wysokości będziemy mogli niezwłocznie występować do ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji o środki finansowe" - powiedziała.

W regionie nie ma już większych problemów z dostępem do energii elektrycznej. Według wyliczeń WUW, w szczytowym momencie, w Wielkopolsce, na terenie obsługiwanym przez spółkę Enea Operator bez prądu nie było ok. 70 tys. odbiorców.

Wskutek wichur w kraju zginęły dwie osoby, kilkanaście zostało rannych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych